Є домовленості з країною ЄС про врегулювання ситуації з видобутком бурштину, —...

Є домовленості з країною ЄС про врегулювання ситуації з видобутком бурштину, — Семерак

Є домовленості з європейськими партнерами щодо врегулювання ситуації в Україні навколо незаконного видобутку бурштину.

Про це міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак розповів у ефірі «Громадського».

Хотів би сказати, що на сьогодні у мене вже є домовленості (на жаль, не можу говорити, з якою країною, тому що це ще дуже м’які домовленості). Це одна з нових країн-членів ЄС. Про створення робочої групи, для того, щоб ми швидко розробили необхідне законодавство, використовуючи їхній досвід і ті директиви ЄС, які ми повинні використовувати, — сказав Семерак.

Він додав, що у ВР є зареєстровані 2 законопроекти для врегулювання проблеми з незаконним видобутком бурштину в Україні.

Я думаю, що нам потрібно в цю групу з нашими партнерами з ЄС включити комітет ВР з питань екології, також авторів цих двох ініціатив законодавчих, тому що це народні депутати, обрані від тих територій, де є ця «лихоманка», і знайти правильний підхід, і врахувати той досвід, який нам рекомендують наші європейські партнери, — додав міністр.

Семерак розповів про 2 площини проблеми навколо ситуації з видобутком бурштину в Україні.

Тут є 2 площини: силова і правоохоронна історія — мінекології не може навести порядок, у нас немає інструментів наводити порядок фізичний на місці. Є інша проблема: українське законодавство є абсолютно непідготовленим для того, щоб встановити правила, щоб захистити український національний інтерес і захистити права та інтереси територіальної громади. Ми можемо імплементувати в наше законодавство стандарти, які є в країнах ЄС, використовувати ті моделі організації видобутку бурштину, щоб ми не провокували відсутністю правового поля тих порушень, які, на жаль, відбуваються, — сказав міністр.

Читайте також: У Держслужбі геології та надр б’ють на сполох через катастрофічні наслідки видобутку бурштину


загрузка...

Читайте також