Економіка України виходить з кризи, — дослідження

Ситуація в українській економіці починає поліпшуватись. 

Таку оцінку дає цифрове консалтингове агентство "Ольшанський та партнери" на своїй сторінці в Фейсбук.

За минулий рік кількість вакансій в Україні зросла на 64%. Разом з цим - з лютого 2016 року зафіксоване зростання продажів доменів в зоні .UA, що свідчить про зростання підприємницької активності українців в інтернеті.

Це демонструють спільні дослідження сайту пошуку роботи Work.ua, цифрового консалтингового агентства «Ольшанський і партнери» і національного реєстратора доменних імен Imena.ua. Дослідження проведено на замовлення IT-конференції iForum.

За даними сайту Work.ua, активність українських роботодавців зростає. Так, рік тому, на сайті було розміщено 39 129 актуальних вакансій, а в березні 2016 - вже 61 105. Аналітики «Ольшанський і партнери» називають таке зростання першою причиною одужання української економіки.

Ольшанський і партнери:

Якщо підприємство наймає співробітників, то йому (підприємству) є чим платити зарплату. Якщо йому є чим платити, то у нього є гроші. Ширше кажучи, є кошти на розвиток свого бізнесу. Чим більше таких підприємств, тим здоровіше економіка. Відбувається рух грошей в економічних процесах. Працює мікроекономіка, працює і макроекономіка.

Також фахівці агентства відзначають, що співвідношення вакансій і резюме є «випереджаючим» показником, тобто з початку (рік тому) намітилася стабілізація на ринку праці України і тільки приблизно через рік ми бачимо стійкі сигнали про зростання реального ВВП.

Зростає і середня зарплата, яку пропонують підприємства у своїх вакансіях. Рік тому середня зарплатна пропозиція становила 5 360 гривень, а зараз - 6 390.

Найвищі зарплати пропонують топ-менеджерам (13 071 гривня в середньому на вакансію), фахівцям в області нерухомості (11 232 гривні), фахівцям в будівництві і архітектурі (8 886 гривень) і IT-фахівцям (8 013 гривні). Аналітики Work.ua відзначають позитивні тренди ринку праці.

Work.ua:

У наприкінці 2015 року ми провели опитування серед роботодавців нашого сайту про плани з найму персоналу на 2016 рік. 31,8% респондентів відповіли, що будуть суттєво збільшувати штат. Навпаки, кількість скорочують персонал знизилося до 3,9%. 

Про загальне оздоровлення української економіки свідчить і зростання доменів в національній зоні .UA.

Аналітики «Ольшанський і партнери» досліджували динаміку сумарної кількості доменних імен в доменній зоні .UA на підставі даних, наданих Imena.ua.

З'ясувалося, що за минулий рік домени як «досягли дна», так і почали рости. У період з квітня 2014 до лютого 2016 - показник незмінно падав, проте з лютого спостерігається зростання. Рік тому було зареєстровано 608 608 доменів, а станом на кінець березня 2016 - їх 556 511. Тобто, річний показник впав на 9%, що приблизно відповідає рівню падіння реального ВВП в Україні за 2015 рік.

Однак в лютому і березні 2016 доменна зона .UA росла вперше за останні два роки.

Ольшанський і партнери:

Динаміка реєстрації доменів жорстко корельована з динамікою ВВП. Чим більше зареєстрованих доменів - тим вище підприємницька активність в інтернеті. Тому що наявність своєї адреси в інтернеті має на увазі його доцільність, частіше за все, комерційну. Йдеться про будь-який бізнес: малий, середній, великий. Великі корпорації можуть запускати нові проекти, що вимагають нові домени. Молоді дизайнери і продавці послуг можуть відкривати свій малий бізнес і запускати сайти для нього. Факт в тому, що економіка поступово оживає і поступальною ходою піднімається з дна.

Читайте також: Завдяки прибуткам аграріїв якість продуктів поліпшиться, а ціни знизяться

Рекомендуємо прочитати

Ученые подтвердили улучшение памяти после стакана водки

Ученые из Эксетерского университета показали, что алкоголь действительно улучшает память, причем это справедливо даже для неконтролируемого употребления спиртн....

Це може бути цікавим

В недрах Луны нашли большие запасы воды

Детальный анализ новых данных о составе минералов лунной поверхности показывает, что они содержат неожиданно большое количество воды....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В Краматорске поймали двух боевиков "ДНР

В среду, 26 июля, в Краматорске сотрудники полиции задержали вступивших в ряды незаконных вооруженных формирований в 2014 году двух боевиков "ДНР", которые дежурили на....