Захід може відвернутися від України, — Стівен Пайфер

Захід може відвернутися від України, якщо в Києві будуть займатися політичними іграми замість реформ.

Про це заявив старший науковий співробітник Інституту Брукінгса Стівен Пайфер, підбиваючи підсумки 9-го Київського Безпекового Форуму.

Він зазначив, що за останні 2,5 роки в Україні відбулося багато змін: «Вам доводиться мати справи з російською агресією, з незаконною анексіє Криму, і підтримкою росіянами збройних сепаратистів на Донбасі. Україні також доводиться мати справу з реформами, розбудовувати економічні і політичні інституції, які можуть перетворити Україну на нормальну, стабільну, демократичну, ринкову, європейську державу».

Стівен Пайфер визнав, що розпочаті за цей період реформи мали успіх, зокрема в енергетичному секторі. Водночас, за його оцінками, ці зміни недостатні і потребують подальшого втілення. «Ми сподіваємося, що новий Уряд буде працювати, йому треба робити це швидко, інакше виникає ризик того, що терпіння Заходу вичерпається, воно не необмежене», - додав колишній дипломат.

Він нагадав, що у січні наступного року новий американський президент займе свій кабінет.

І виникає питання, яку Україну побачить новий американський президент через 9 місяців. Якщо це буде Україна, заглиблена у політичну кризу, яка не здійснює реформи, то буде спокуса президентові сказати, що нехай європейці самі розбираються з Україною. А це недобре, - пояснив Стівен Пайфер.

Але якщо з іншого боку президент побачить Україну, яку очолює рішуче налаштоване керівництво, яке серйозно здійснює реформи, по-справжньому бореться з корупцією, тоді буде видно потенційно, що Білий дім буде зацікавлений в допомозі Україні стати реальною європейською країною, - додав він.

Водночас Стівен Пайфер визнав, що гальмування реформ в Україні вигідне Росії, і її керівництво використовує для досягнення цієї мети розхитування ситуації на Донбасі.

Росія хоче використовувати Донбас як заморожених конфлікт, чи не зовсім заморожений, щоб тиснути на Уряд в Києві, щоб ускладнити цьому Уряду можливість здійснювати реформи або втілювати в життя Угоду про асоціацію з ЄС, - вважає Стівен Пайфер.

Довідка:

Щорічний міжнародний захід «Київський Безпековий Форум», започаткований Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну» у 2007 році є платформою для дебатів та обміну досвідом із найактуальніших питань безпеки в Європі та Чорноморському регіоні.

Читайте також: Український уряд вирішив розробити нову стратегію кібер-безпеки

Рекомендуємо прочитати

Сьогодні в Україні стартує вступна кампанія до ВНЗ

В Україні сьогодні, 29 червня, стартує вступна кампанія у вищі навчальні заклади....

Це може бути цікавим

В США ФБР пришло к работникам компании Касперского

Агенты Федерального бюро расследований одновременно провели беседы на дому у проживающих в США нескольких сотрудников компании Лаборатория Касперского....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Бойовики почали масово звільнятися

Після того, як українські бійці провели успішну операцію та ліквідували групу терористів, інші бойовики почали масово звільнятись....