У Києві українські та міжнародні експерти обговорили українські реформи

Під час проведення 9-го Київського Безпекового Форуму, організованого Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну», відбулась дискусія на тему «ЧИ МОЖЕ УКРАЇНА ДОСЯГНУТИ ПРОРИВУ В РЕФОРМАХ?», під час якої українські та міжнародні експерти обговорили досягнення України у реформуванні держави.

Крім того, в рамках дискусії, співробітники Четем Хауз представили підготовлену ними аналітичну статтю на тему: «Чи здатна Україна на прорив у реформах?», в якій відображені основні результати та перспективи подальшого реформування Української держави.

Як зазначив один з авторів статті, науковий співробітник Четем Хауз Джон Лаф, у 2014 році українці продемонстрували надзвичайну непохитність під час революції та перед лицем російської агресії. Новий уряд за неабиякої підтримки Заходу, зміг стабілізувати скрутне фінансове становище, в якому опинилась держава та розпочати процес таких важливих реформ, покликаних спрямувати Україну на шлях європейського розвитку.

«Поява нових реформаторів, у парламенті та уряді й підтримка активного громадянського суспільства і західних держав породили сподівання, що українські лідери більше не «гальмуватимуть», наслідуючи своїх попередників, і нарешті досягнуть помітного прогресу на шляху не лише реформування, а й переродження країни», - сказав Дж. Лаф.

В свою чергу, інший автор статті, науковий співробітник Європейського університету Віадріна у Франкфурті-на-Одері Ірина Солоненко, зосередила увагу на основних рушійних силах та проблемних питаннях реформ.

За її словами драйверами, які рухають українські реформи є тиск, який чине на українську владу громадянське суспільство, яке після Революції Гідності очікує від неї конкретних результатів. Не менш важливим є й зовнішній тиск з боку західних країн, які докладають неабияких політичних зусиль, підтримуючи трансформаційні процеси в Україні з 2014 року.

Пані Ірина у своєму виступі назвала й ті чинники, які заважають ефективному реформуванню української держави.

«Серед основних гальмівних сил реформ хотілось би виділити такі: крихка політична єдність, спадщина часткових реформ та обмежена спроможність втілювати ці реформи у життя», - наголосила Ірина Солоненко.

Підсумовуючи свій виступ, вона висловила задоволення тим, що рушійні сили процесу реформування наразі значно переважають стримуючі фактори. При цьому вона все ж зазначила, що «боротьба «нового» проти «старого» розгортається повільно і болісно, що наразі неможливо передбачити, судилося реформам в Україні досягти успіху чи зазнати невдачі.

Рекомендуємо прочитати

Французский исполнитель снял клип в Украине

По сюжету клипа, девушка путает клубную и реальную жизнь во время прогулки по ночному городу....

Це може бути цікавим

Вчені відкрили три потенційно придатних для життя планет

Вчені відкрили три потенційно придатних для життя планет....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В НАБУ заявили о побеге фигуранта "дела Онищенко" и обвинили во всем суд

Бывший директор ООО "Надра Геоцентр" и экс-исполнительный директор ООО "Карпатнадраинвест" Сергей Свиченко сбежал и скрывается от следствия....