У Києві українські та міжнародні експерти обговорили результати референдуму в Нідерландах

В рамках 9-го Київського Безпекового Форуму, організованого Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну», відбулась дискусія на тему «ЛОБІЮВАННЯ УКРАЇНСЬКИХ ІНТЕРЕСІВ В ЄС: ЩО МИ ДІЗНАЛИСЯ З РЕФЕРЕНДУМУ В НІДЕРЛАНДАХ 6 КВІТНЯ 2016 РОКУ?», під час якої українські та міжнародні експерти обговорили результати нідерландського референдуму та їх вплив на подальші відносини Україна-ЄС.

Зокрема, як зазначила представник Українського кризового медіа-центру Наталія Попович, позитивним досвідом роботи з інформаційної підтримки референдуму в Нідерландах була координація зусиль і плідна робота всіх українських груп, які працювали над даним питанням. А отриманий під час референдуму досвід, можна буде ефективно застосувати до інших країн, де є потенційні загрози на зразок тих, що були в Нідерландах.

В той же час, пані Наталія висловила жаль з приводу того, що українській стороні не вдалось провести більш масову емоційну кампанію через брак ресурсів: «PR був на високому рівні, але в нас не було достатнього доступу до нідерландського ТБ для того, щоб сильніше впливати на емоції нідерландських громадян».

В свою чергу її колега з Українського кризового медіа-центру Василь Мірошниченко зазначив, що результат референдуму в Нідерландах його зовсім не здивував: «напередодні проведення референдуму нідерландські соціологічні опитування постійно давали негативні для України прогнози».

«Єдине, що мене здивувало – це те, з яким розривом ми програли. Для мене перемогою був би програш з розривом 45 на 55, а в результаті цей розрив був набагато більший», - зазначив В.Мірошниченко.

Зі свого боку, директор Інституту світової політики Альона Гетьманчук розповіла про аналітичне забезпечення кампанії з підтримки нідерландського референдуму. Зокрема, вона зазначила, що напередодні референдуму її організацією було проведено соціальне опитування в 6 країнах ЄС, одною з яких були Нідерланди. Результати показали, що в даній країні найменше знають про Україну і найбільш скептично ставляться до будь-яких її європейських амбіцій. З огляду на це, за її словами, було очевидним, що робота над референдумом в Нідерландах вимагатиме великих зусиль з українського боку.

Також вона зазначила, що одною з причин негативних результатів референдуму в Нідерландах стало те, що їх аналітичні центри не хотіли проводити кампанії спрямовані на підтримку України, пояснюючи, що це може зашкодити їх репутації.

Поряд з цим А. Гетьманчук додала, що для досягнення позитивних результатів на таких заходах, як нідерландський референдум, в майбутньому, українській стороні потрібно докладати максимальних зусиль для перетворення європейських «совєтологів» та «кремленологів» в «українологів», або створення нових «українологів». На її думку це дасть змогу висвітлювати в Європі події про Україну не через призму Росії, як це робиться сьогодні, а об’єктивно, використовуючи виключно українські ресурси.

Підводячи підсумки дискусії, Представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба зазначив, що результати нідерландського референдуму носять для України лише репутаційні втрати. В практичній площині, вони не матимуть впливу ні на Асоціацію України з ЄС, ні на безвізовий режим. Також він наголосив на тому, що робота над помилками допущеними під час «нідерландської кампанії» повинна бути обов’язково проведеною.

Рекомендуємо прочитати

В Киеве в преддверии нового учебного года существенно подорожала аренда жилья

В преддверии нового учебного года в Киеве существенного подорожала аренда жильяКак сообщили в OLX, к концу лета стоимость аренды "однушек" в Киеве местами выросла на....

Це може бути цікавим

Mercedes-Benz Kiev Fashion Days SS`18: стало известно расписание

Организатором уже 15-го сезона Mercedes-Benz Kiev Fashion Days является парижская LMG Group....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Через границу с РФ перестали пропускать автомобили с "номерами ДНР"

Пограничная служба ФСБ РФ прекратила пропуск через границу в Россию транспортных средств с номерными знаками «ДНР» из оккупированных районов Донецкой области....