Призначення нового гендиректора Укрзалізниці не змінить старих схем - залізничники

Переможець конкурсу на посаду гендиректора "Укрзалізниці" громадянин Польщі Войцех Бальчун буде отримувати в тисячу разів вищу зарплату, ніж рядовий залізничник.

В той же час, за словами активіста Соціального руху, заступника голови Вільної профспілки залізничників України Валерія Петровського, особливих змін від призначення нового керівника працівники УЗ не чекають.

- Працівники Укрзалізниці отримують 2-3 тисяч гривень, а тут людині пообіцяли 3 мільйони на місяць. Є галузева угода, яка говорить, що працівники отримують зарплату, пропорційну до зарплати керівників Укрзалізниці. Наразі начальники підняли собі зарплати на 40%, а робітникам ні на відсоток. Начальники філій та департаментів отримують по 300-400 тис. в місяць, - зазначає він.

За словами Петровського, він готує документ на ім'я керівників УЗ та прем'єра з вимогою роз'яснень на підставі чого їм начальникам встановили такі зарплати.

- Адже галузева угода та колективний договір є основними документами, – підкреслює профспілковець, уточнюючи, що документ з вимогою роз'яснень буде направлений вже завтра.

До того ж, за його словами, робітники Укрзалізниці взагалі не знали, за якою схемою проводиться конкурс. Втім, і особливих сподівань на нього не покладали.

- Дайте тисячу доларів зарплати робітникам і все зміниться, але ж  вони цього не зроблять. Колектив працює на купку людей, які "відмивають" гроші, - вважає Петровський, підкреслюючи, що заміна лише одного гендиректора ситуацію на підприємстві не змінить.

В той же час в ЗМІ з'явилась інформація про те, що призначення Балчуна, якого рекомендує на цю посаду Міністерство економічного розвитку і торгівлі, призведе до масових звільнень і масштабної приватизації активів української залізниці.

— Ключовим фактором у виборі кандидатури Войцеха Балчуна стала його готовність до 50% скорочення штату «Укрзалізниці», вміння «вирішувати питання» з профспілками і проводити фінансову оптимізацію активів для їх подальшої приватизації, — зазначив один з представник Мінекономрозвитку. В той же час він зазначав, що Балчун не має достатнього досвіду для втілення даних задумів в масштабах такого великого підприємства, як Укрзалізниця.

Читайте також: Залізничники обіцяють протестувати проти призначенням Кривопішина радником Кличка

Рекомендуємо прочитати

Мотоциклист упал с горы и снял это от первого лица

Водитель мотоцикла Мэттью Мюррей (Matthew Murray) рассказал телеканалу CBS, что когда он пропустил поворот и оказался в воздухе, в его голове моментально возникла мысль, чт....

Це може бути цікавим

Радник Президента: Росію можуть чекати дійсно складні часи

Наполегливість і енергійність дій президента США Дональда Трампа в комплексі з діями Конгресу Сполучених Штатів можуть призвести до ускладнення геополітичної об....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

У Росії вбили чемпіона світу

У Хабаровську був вбитий чемпіон світу і Європи з пауерліфтингу Андрій Драчьов....