Призначення нового гендиректора Укрзалізниці не змінить старих схем - залізничники

Переможець конкурсу на посаду гендиректора "Укрзалізниці" громадянин Польщі Войцех Бальчун буде отримувати в тисячу разів вищу зарплату, ніж рядовий залізничник.

В той же час, за словами активіста Соціального руху, заступника голови Вільної профспілки залізничників України Валерія Петровського, особливих змін від призначення нового керівника працівники УЗ не чекають.

- Працівники Укрзалізниці отримують 2-3 тисяч гривень, а тут людині пообіцяли 3 мільйони на місяць. Є галузева угода, яка говорить, що працівники отримують зарплату, пропорційну до зарплати керівників Укрзалізниці. Наразі начальники підняли собі зарплати на 40%, а робітникам ні на відсоток. Начальники філій та департаментів отримують по 300-400 тис. в місяць, - зазначає він.

За словами Петровського, він готує документ на ім'я керівників УЗ та прем'єра з вимогою роз'яснень на підставі чого їм начальникам встановили такі зарплати.

- Адже галузева угода та колективний договір є основними документами, – підкреслює профспілковець, уточнюючи, що документ з вимогою роз'яснень буде направлений вже завтра.

До того ж, за його словами, робітники Укрзалізниці взагалі не знали, за якою схемою проводиться конкурс. Втім, і особливих сподівань на нього не покладали.

- Дайте тисячу доларів зарплати робітникам і все зміниться, але ж  вони цього не зроблять. Колектив працює на купку людей, які "відмивають" гроші, - вважає Петровський, підкреслюючи, що заміна лише одного гендиректора ситуацію на підприємстві не змінить.

В той же час в ЗМІ з'явилась інформація про те, що призначення Балчуна, якого рекомендує на цю посаду Міністерство економічного розвитку і торгівлі, призведе до масових звільнень і масштабної приватизації активів української залізниці.

— Ключовим фактором у виборі кандидатури Войцеха Балчуна стала його готовність до 50% скорочення штату «Укрзалізниці», вміння «вирішувати питання» з профспілками і проводити фінансову оптимізацію активів для їх подальшої приватизації, — зазначив один з представник Мінекономрозвитку. В той же час він зазначав, що Балчун не має достатнього досвіду для втілення даних задумів в масштабах такого великого підприємства, як Укрзалізниця.

Читайте також: Залізничники обіцяють протестувати проти призначенням Кривопішина радником Кличка

Рекомендуємо прочитати

В Вашингтоне открыли три бара по мотивам сериала "Игра престолов"

В Вашингтоне открыли три бара по мотивам сериала "Игра престолов" к выходу нового сезона....

Це може бути цікавим

Всемирно известная модель плюс сайз показала лицо без макияжа

Известная пышнотелая модель Эшли Грэм продемонстрировала свою естественную красоту без макияжа....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Стало известно о состоянии Сыроид после госпитализации

По состоянию на утро воскресенья, 25 июня, самочувствие вице-спикера Верховной Рады Украины Оксаны Сыроид после прекращения голодовки является удовлетворительным....