Чиновники Кабміну отримуватимуть «стимулюючі» виплати

Чиновники Кабміну отримуватимуть «стимулюючі» виплати

Минулий склад Кабінету міністрів прийняв постанову про «стимулюючі» виплати чиновникам. Постанова залишається чинною і для оновленого складу уряду.

За словами активіста Соціального руху, юриста Віталія Дудіна, ця схема є непрозорою і дозволить керівництву виплачувати значні суми найбільш лояльних працівників.

— Документ передбачає украй розпливчатий підхід до визначення розміру оплати. Присутні оціночні критерії: «особлива компетентність», «особливо важлива робота» і т.д. Фактично керівник в односторонньому порядку зможе нагороджувати найбільш лояльних до себе чиновників. При цьому громадськість повністю усунена з даного процесу, — зазначає активіст.

За його словами, без участі профспілок в розподілі оплати праці даний механізм призведе до корупції і посилить відчуття соціальної несправедливості.

Окрім цього, «премія» може в рази перевищувати постійну частку заробітної плати. Слід зазначити, що така «плаваюча» структура заробітку є проблемою в усіх сферах економіки – працівник стає залежним від свого роботодавця. Цивілізованою практикою було б закріпити, що перемінні стимулюючі виплати не можуть перевищувати 20% від заробітку, — підкреслює Дудін.

Читайте також: Рада проголосувала за Кабмін Гройсманазагрузка...

Читайте також

Коментарі