У Голосіївському парку вирубили більше сотні дерев

У Голосіївському парку вирубили більше сотні дерев

Минулої ночі близько 15 невідомих осіб з бензопилами знищили 102 дерева, серед яких вікові дуби, у заповідному урочищі Бичок у Києві. 

Про це повідомив співробітник Голосіївського Нацпарку Андрій Хрутьба, передає Українська правда. Київ.

В урочищі Бичок, на ділянці, що свого часу була злочинним чином забрана у Національного природного парку «Голосієвський» ТОВ «Авеста-Буд» почала зносити дуби, — розповів він.

За словами Хрутьби, у Корчувате, поблизу Охотського провулку поряд із Столичним шосе зловмисники приїхали близько 2 години ночі.

— Було 5 людей з бензопилами і ще десь 5-10 осіб, які їх типу охороняли. Діяли вони надзвичайно швидко – приблизно за 25-30 хв зрізали 102 дерева. Вони могли б знищити і більше, але роботу бензопил почули місцеві мешканці. Люди прийшли на місце і зупинили зловмисників, — розповів Грутьба.

Він наголосив, що зловмисники приїхали спеціально вночі, щоб знищити дерева і не мати опору громади.

— З дороги там освітлюється, вони також мали ліхтарики. Працювали швидко, — додав Хрутьба.

Люди на місце викликали поліцію, однак доки правоохоронці приїхали, на місці вже нікого не було.

— Поліція приїхала, але на місці вже не було нікого. Оці лісоруби, видно, раніше ще викликали таксі і зникли, поліція затримала лише одного таксиста, що приїхав в урочище, — розповів Хрутьба.

— Завдану шкоду вже оцінили у 91 тисячу 206 грн, — додав Хрутьба.

Він додав, що наразі сотні дерев в урочищі незаконно помічені під вирубку.

За словами екологів та активістів, 10 квітня у заповідне урочище Бичок представники забудовника завезли будівельну техніку.

— Як відомо, частину урочища в протиправний спосіб було віддано у приватні рук. Забудовники розмітили ділянку під забудову – в землю вбита свіжа арматура на відстані 300 метрів, на ній покришки від коліс. Вирізання дерев вже розпочалося, — наголосив активіст Олександр Соколенко.

За даними екологів, ТОВ «Авеста-Буд» має намір знищити 2,6 га лісу.загрузка...

Читайте також

Коментарі