«Панамські документи» підтверджують зв’язок Кремля з Клінтон

«Панамські документи» підтверджують зв’язок Кремля з Клінтон

«Панамські документи» свідчать про зв’язок Кремля з американським політиком Хіларі Клінтон. 

Відповідно до оприлюднених журналістами даних панамської компанії Mossack Fonseca, російський «Сбербанк» з березня вдається до послуг компанії лобістів Podesta Group у Вашингтоні для формування позитивного іміджу і полегшення санкційного тягаря РФ, передає dw.com з посиланням на британське видання The Observer.

Очолює фірму Тоні Подеста — один з основних збирачів коштів для передвиборної кампанії Клінтон, добре обізнаний член партії демократів з великими зв’язками. Брат Тоні Подеста — Джон є головою штабу Клінтон.

Серед дочірніх компаній «Сбербанка», які лобіює Podesta Group, також вказані інвестиційна компанія «Тройка Диалог», зареєстрована на Кайманових островах, SBGB Cyprus Limited, зареєстрована на Кіпрі, і SB International, зареєстрована в Люксембурзі.

Як випливає з розслідування ICIJ, «Сбербанк» і «Тройка Диалог» використовуються особами, наближеними до президента РФ Володимира Путіна, для переведення державних фондів у сумнівні приватні інвестиції.

 — Деякі з цих компаній спочатку були пов’язані з інвестиційним фондом «Тройка Диалог», який контролюється і управляється «Сбербанком» після того, як банк придбав інвестиційний банк «Тройка Диалог», — наголошується у тексті ICIJ.

«Тройка Диалог» належить ВАТ «Сбербанк России» з 2012 року.

Як зазначає The Observer, при цьому Podesta Group робить вигляд, що в особі «Сбербанка» має справу зі звичайним приватним фінансовим інститутом, а не з банком, що контролюються Центральним банком РФ, тобто російською державою. В іншому випадку лобісти змушені були б зареєструватися як агенти російського уряду, згідно із законом США про реєстрацію іноземних агентів.

Таким чином, пише The Observer, Джон і Тоні Подеста насправді лобіюють банк особистого користування Путіна, який є фінансовою гілкою Кремля і підконтрольних йому розвідслужб. Оскільки брати Подеста претендують на високі посади в Білому домі у разі перемоги Клінтон на президентських виборах, то їм, як і самій кандидатці у президенти США, доведеться публічно пояснити свій зв’язок із «Сбербанком».загрузка...

Читайте також

Коментарі