НБУ спланував банкрутство "Хрещатика" - юрист

Введення тимчасової адміністрації в банк "Хрещатик" демонструє некомпетентність глави Нацбанку Валерія Гонтаревої і безсистемність політики НБУ при регулюванні банківського ринку.

Про це заявив старший партнер юридичної компанії "Кравець та Партнери" Ростислав Кравець, повідомляють Подробиці.

- Національний банк наводить безлад на банківському ринку і фактично знищує українську банківську систему, - зазначає експерт.

За його словами, введення Нацбанком тимчасової адміністрації в "Хрещатик" було сплановано заздалегідь. Про це свідчить зміна "Київводоканалом" реквізитів для оплати послуг водопостачання та водовідведення з банку "Хрещатик" напередодні його банкрутства, на "Міжнародний інвестиційний банк", 60% акцій якого належить президенту Петру Порошенко.

 - Подібні дії говорять про абсолютно неприкритий адміністративне втручання в дану сферу. Я не виключаю, що у представників "Київводоканалу" була інформація про введення тимчасової адміністрації. Причому, найімовірніше, що вона була отримана з найвищих ешелонів влади і підтверджується це тим, що рахунки і кошти водоканалу були переведені з банку "Хрещатик" в банк, де основним акціонером є президент нашої країни. Тому ця історія ще й на тлі офшорного скандалу, скандалу з генеральним прокурором, вкрай негарна, - підкреслює Кравець.

Юрист також зазначає, що більшість вкладників "Хрещатика" не зможуть отримати свої кошти відразу, що пов'язано як з чинним законодавством, так і з відсутністю в Фонді гарантування вкладів достатніх коштів.

Як пояснив юрист, хоча Національний банк заявив, що майже 99% вкладників банку "Хрещатик" отримають свої кошти в повному обсязі, тобто у них там було менше 200 тисяч гривень, проте згідно норм закону "Про гарантування вкладів", на сьогоднішній момент кошти будуть отримувати ті люди, чиї вклади закінчилися. Ті ж люди, у яких кошти знаходяться на поточних рахунках, або внесок ще не закінчився, всі свої кошти зможуть отримати тільки після оголошення про ліквідацію банку. І то в певній черговості, так як одночасно, як показує практика, Фонд гарантування вкладів просто не здатний виплатити одномоментно ці суми. І знову ж таки в зв'язку з нестачею коштів у Фонді гарантування вкладів, так як вони постійно просять кредити від Національного банку і від Мінфіну, я прогнозую, що виплати по банку "Хрещатик" будуть максимально затягуватися під різними приводами.

Читайте також: Гонтареву допитали детективи Антикорупційного бюро

Рекомендуємо прочитати

«Показания» попугая помогли осудить американку за убийство мужа

Суд американского города Мичиган признал американку виновной в умышленном убийстве собственного мужа в том числе на основании «показаний» попугая....

Це може бути цікавим

Савченко собирает деньги и будет участвовать в президентской кампании

Народный депутат Надежда Савченко заявила о своем намерении участвовать в президентских выборах....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Україна більше не постачає електричну енергію на Донбас

Україна повністю припинила постачання електроенергії на непідконтрольні території у Донецькій та Луганській областях, написав на своїй сторінці голова "Укренерг....