НБУ спланував банкрутство «Хрещатика» — юрист

НБУ спланував банкрутство «Хрещатика» — юрист

Введення тимчасової адміністрації в банк «Хрещатик» демонструє некомпетентність глави Нацбанку Валерія Гонтаревої і безсистемність політики НБУ при регулюванні банківського ринку.

Про це заявив старший партнер юридичної компанії «Кравець та Партнери» Ростислав Кравець, повідомляють Подробиці.

Національний банк наводить безлад на банківському ринку і фактично знищує українську банківську систему, — зазначає експерт.

За його словами, введення Нацбанком тимчасової адміністрації в «Хрещатик» було сплановано заздалегідь. Про це свідчить зміна «Київводоканалом» реквізитів для оплати послуг водопостачання та водовідведення з банку «Хрещатик» напередодні його банкрутства, на «Міжнародний інвестиційний банк», 60% акцій якого належить президенту Петру Порошенко.

 — Подібні дії говорять про абсолютно неприкритий адміністративне втручання в дану сферу. Я не виключаю, що у представників «Київводоканалу» була інформація про введення тимчасової адміністрації. Причому, найімовірніше, що вона була отримана з найвищих ешелонів влади і підтверджується це тим, що рахунки і кошти водоканалу були переведені з банку «Хрещатик» в банк, де основним акціонером є президент нашої країни. Тому ця історія ще й на тлі офшорного скандалу, скандалу з генеральним прокурором, вкрай негарна, — підкреслює Кравець.

Юрист також зазначає, що більшість вкладників «Хрещатика» не зможуть отримати свої кошти відразу, що пов’язано як з чинним законодавством, так і з відсутністю в Фонді гарантування вкладів достатніх коштів.

Як пояснив юрист, хоча Національний банк заявив, що майже 99% вкладників банку «Хрещатик» отримають свої кошти в повному обсязі, тобто у них там було менше 200 тисяч гривень, проте згідно норм закону «Про гарантування вкладів», на сьогоднішній момент кошти будуть отримувати ті люди, чиї вклади закінчилися. Ті ж люди, у яких кошти знаходяться на поточних рахунках, або внесок ще не закінчився, всі свої кошти зможуть отримати тільки після оголошення про ліквідацію банку. І то в певній черговості, так як одночасно, як показує практика, Фонд гарантування вкладів просто не здатний виплатити одномоментно ці суми. І знову ж таки в зв’язку з нестачею коштів у Фонді гарантування вкладів, так як вони постійно просять кредити від Національного банку і від Мінфіну, я прогнозую, що виплати по банку «Хрещатик» будуть максимально затягуватися під різними приводами.

Читайте також: Гонтареву допитали детективи Антикорупційного бюрозагрузка...

Читайте також