Журналісти викрили "мертві душі" у батальйоні МВС

Посвідчення учасника бойових дій не виходячи з дому. Журналісти дізнались, як працює ця схема та хто допомагає отримати ветеранські пільги так званим "бійцям".

Відповідне відео оприлюднив Канал 24.

Журналісти 24 Каналу багато разів показували сюжети про так званих "АТО-туристів" — держслужбовців, котрі жодного разу не були на передовій, але отримали при цьому статус учасника бойових дій. Наступна подібна історія сталася у батальйоні "Золоті Ворота".

На відео, яке 24 Каналу надіслали бійці батальйону "Золоті Ворота", хлопці розповідають про звіт їхнього комбата, який він надсилав до управління МВС Луганської області ще у 2014-му році. У ньому йдеться про патрулювання лінії розмежування поблизу Щастя. У списку з 27 людей опинилися семеро тих, кого в батальйоні ніколи не бачили.

Андрій — один із тих бійців, хто почав ставити незручні питання командиру батальйону. Врешті комбат Володимир Проволовський відверто розповів бійцям, як же семеро майорів, підполковників та полковників опинилися у звіті. І сподівався комбат, що бійці зрозуміють його благородні цілі.

У держслужбі у справах ветеранів та учасників АТО підтверджують: ця сімка справді має статус УБД (учасник бойових дій). Директор департаменту поліції особливого призначення не зміг прокоментувати цю ситуацію, адже зазначені люди у Києві службу не проходили.

Подібні "УБД-туристи" — не рідкість у силових структурах, каже боєць батальйону "Айдар", а тепер — голова спілки ветеранів АТО Кирило Сергєєв. Оскільки документи оформлюють у структурі МВС, домовитись можна з усіма.

Із приблизно 180 тисяч учасників бойових дій, таких "туристів" близько 30-40 %, каже Сергєєв. Статус здобувають за дуже простою схемою: потрібно отримати лист на відрядження в АТО, потім проставити штампи на кількох блокпостах, де зазвичай стоять представники МВС.

Ну а насамкінець — штамп від керівника підрозділу, який воює на передовій. Все це роблять або взагалі не виходячи з офісу, або за кілька днів у тилу зони АТО.

Та найдивніше, що таких "туристів" неможливо позбавити статусу учасника бойових дій, адже на папері все законно. І навіть нові вимоги до отримання статусу "30 днів на передовій" не стане перепоною для мисливців за ветеранськими пільгами.

Читайте також: Трьох «атошників» помилково записали в дезертири

Рекомендуємо прочитати

Відміна переліку "нежіночих професій" є проривом на нашу користь - шахтрака

Відміна списку професій, які заборонено обіймати жінкам, є позитивною ініціативою, оскільки дозволить робітницям, які раніше працювали на таких роботах нелегальн....

Це може бути цікавим

У ГПУ пообіцяли Януковичу охорону і безпеку в Україні

У ГПУ заявили, що гарантують екс-президенту Віктору Януковичу повну безпеку і цілодобову охорону після повернення в Україну....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Под Киевом состоялся показ Bloody Queen by MILANIA

Линия одежды «Bloody Queen by MILANIA» направлена не только на то, что бы порадовать поклонников прекрасными летними платьями, но и для того, что бы ещё раз привлечь внимание ....