Виборців у Кривому Розі купували за бюджетні кошти, – Садовий

Перемога колишнього регіонала Юрія Вілкула у Кривому Розі оплачена за бюджетні кошти, вважає лідер партії "Самопоміч" Андрій Садовий. 120 тисяч людей отримали фінансові вливання від міста у вигляді матеріальної допомоги, в якості стимулу голосувати на користь Вілкула, розповідає Садовий "Главкому".

Ви вважаєте це нормою? Те, що людей масово автобусами з будинків збирали і возили на дільницю, ви вважаєте нормою? Коли по кожному будинку були визначені старші? Це є новий формат виборів в постреволюційний період? - обурюється лідер "Самопомочі".

Причиною поразки на виборах у Кривому Розі кандидата від "Самопомочі" Семена Семенченка, Садовий вважає високий рівень фальсифікацій: — Як ви уявляєте, можна перемогти, коли більше 120 тисяч мешканців отримують фінансові вливання з місцевого бюджету? Де, в яких місцях світу так відбуваються вибори? І яка реакція Центральної виборчої комісії? Нульова! Хіба це вибори? Як в таких умовах перемагати? Чим? Ми шукаємо відповідь, чому Семенченко не переміг. Але не говоримо про рівень фальсифікацій.

Виборча кампанія Вілкула на перевиборах стала однією з найбрудніших - виборців масово підкуповували, системно використовувався адмінресурс. Про це заявив Комітет виборців України, оцінивши вибори як такі, що не відповідають стандартам чесних і демократичних.

За два місяці перед виборами 100 тисяч малозабезпечених сімей криворіжців отримали по 500 гривень - таке рішення затвердила Криворізька міська рада з ініціативи Вілкула. Це - 50 мільйонів з міського бюджету. Спостерігачі розцінили цей крок як підкуп і використання службового становища в розпал кампанії. Також спостерігачі відзначили, що команда Вілкула активно використовувала адмінресурс - за чинного мера агітували його підлеглі, комунальні ЗМІ використовувалися як інформаційні ресурси.

Спостерігачі засудили також використання командою Вілкула риторики розколу і пропаганди ненависті і насильства. По всьому Кривому Рогу висіли борди, на яких були зображені агресивні молодчики, які нібито загрожують місту в разі, якщо виборці зроблять невірний вибір - не на користь Вілкула. На думку спостерігачів ОПОРИ, саме цей фактор істотно вплинув на підвищену явку. На дільниці прийшло рекордні 55% виборців.

Читайте також: Ні будинку, ані авто: Садовий оприлюднив свої доходи

Рекомендуємо прочитати

Два фигуранта дела Мартыненко сбежали за границу

По информации САП, директор "Восточного горно-обогатительного комбината" Александр Сорокин и заместитель директора госконцерна "Ядерное топливо" покинули Украину....

Це може бути цікавим

Китай готов ввести безвиз для Украины

Посол Китая в Украине Ду Вэй заявил, что китайское правительство готово ввести безвизовый режим с Украиной, исходя из желания двух стран....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Погиб известный тренер по боксу

Знаменитый тренер по боксу 53-летний Ник Дюрандт попал в ДТП недалеко от города Кларенс в провинции Фри-Стейт (ЮАР)....