Урок нідерландського референдуму. Євроінтеграцію гальмує олігархічний капіталізм

Олігархічний капіталізм є головною перешкодою на шляху України до євроінтеграції. Про це, коментуючи результати референдуму в Нідерландах 6 квітня 2016 року, заявив Соцпорталу активіст «Соціального руху» Віталій Дудін.

Голосування на підтримку Угоди про Асоціацію з Україною напевно спирається на віру в те, що заявлена проєвропейська перспектива колись буде втілена. Однак останні роки Україна рухалась далі від Європи. Варто визнати, що слідування ліберальним рецептам зробило Україну небажаною у європейській сім’ї народів. Саме дикий український капіталізм є перешкодою на шляху до євроінтеграції. Корупція і бідність стали не побічним, а прямим наслідком реформ, – заявив він.

Активіст підкреслює, що нині в Україні найнижча у Європі оплата праці, тому популістам було легко переконати голандців, що безвізовий режим означатиме масовий наплив мігрантів з України. Така ситуація створена українськими олігархами: вони штучно стримують зростання мінімальної зарплати, аби експортована до ЄС продукція була «конкурентноздатною».

Прихід у владу бізнесменів призвів до корупційних скандалів. Останній серед них стосується офшорних компаній президента Петра Порошенка. Зрощення влади й бізнесу вважається у Європі є неприйнятним: схожі звинувачення на адресу прем’єра Ісладнії призвели до перевиборів.

За його словами Україна не змогла скористатися тими перевагами, які відкрила Зона вільної торгівлі: «Мораторійна перевірки бізнесу призвів до того, що в країнах ЄС почали побоюватись вітчизняної харчової продукції. Квоти на експорт низки с/г товарів вже вичерпано, адже влада не наполягала на їх збільшення».

Суттєві вади має українська демократія, що теж посилює ризик ізоляції. Виною тому, зокрема, неповага до прав людини (дискримінація ЛГБТ, біженців), а також присутність правих радикалів у силових структурах, – додає В.Дудін.

Як зазначає активіст, нинішній ЄС знаходиться під владою капіталу. Однак у різних країнах присутні євросоціалісти та соціал-демократи, розвиток яких вигідний Україні.

Орієнтирами для нас виступають Словенія, Норвегія, Швеція. В усіх цих країнах присутність держави в економіці є значною, а зарплати – одні з найвищих у Європі. На останніх виборах себе зарекомендували політичні сили, які виступають за реформування ЄС, а невихід з нього – грецька Syriza та іспанська Podemos. Сильний лівий рух є невід’ємним атрибутом передових країн Європи – нинішні протесту у Франції проти Трудового кодексу це підтверджують. Ми сподіваємось, що солідарність робітничого класу Європи допоможе здійснити тиск на українську владу», – підкреслює він.

-Без європейської підтримки нам буде важко протистояти зазіханням імперіалістичної Росії. Але якщо Україна не матиме власної стратегії розвитку, то ця допомога зведеться до надання кредитів. Нам потрібне подолання олігархії, розвиток внутрішнього ринку та забезпечення реального впливу народу на здійснення влади. Тому зближення з Європою можливе лише після ліквідації олігархічного капіталізму, – резюмує Дудін.

Рекомендуємо прочитати

Ловцу покемонов в церкви Екатеринбурга грозит до 3,5 лет тюрьмы

Российский прокурор в пятницу попросил суд приговорить блогера, игравшего в екатеринбургской церкви в Pokemon Go, к трём с половиной годам колонии и назвал его виновным в разжигании религиозной ненависти, сказал Рейтер по телефону представитель суда....

Це може бути цікавим

Немецкий журналист развенчал главные мифы российской пропаганды об Украине

История Крыма и современные события в Украине – таковы основные темы среди самых популярных мифов Кремля, – считает известный журналист Борис Райтшустер....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В Киеве напали на военных курьеров и отобрали оружие

Неизвестные атаковали в Киеве трех сотрудников фельдъегерской службы, отобрали у них документацию и табельное оружие....