Електронне декларування позбавить країну від офшорних скандалів

Як посадовці декларуватимуть статки після запуску нової системи електронного декларування.

На порядку денному досі перебуває скандал навколо офшорів президента Петра Порошенка та вищих посадових осіб. Його причиною, як відомо, стало журналістське розслідування. Представники Президента першими відреагували на інформацію журналістів і надали свою позицію. Вона полягала в наступному: так, президент створив офшорні структури, але лише для того, щоб передати свій кондитерський бізнес у так званий «сліпий траст». Порошенко не мав при цьому на меті ухилятися від податків або приховати свій бізнес в офшорах. Разом з тим у суспільстві сформувалася атмосфера тотальної недовіри до влади, особливо в частині підозр у можливій корупційній діяльності. Ще свіжі спогади про Януковича: повернення його активів буде захоплюючою головоломкою для правоохоронців протягом довгих років. Що ж робити? Чи необхідно приймати нове протиофшорне законодавство? Саме такі питання зараз можна почути найчастіше.

На сьогоднішній день ми очікуємо запуску нової системи електронного декларування, яка зможе створити передумови для виявлення незаконно придбаних активів і суттєво дисциплінувати владу в Україні.

18 березня набули чинності зміни до Закону України "Про протидію корупції", які дають можливість повноцінно запустити систему.

Отже, декларувати своє майнове становище будуть президент, прем'єр-міністр, інші вищі посадові особи, депутати всіх рівнів, держслужбовці, силовики, судді в тому числі інформація вказується про членів їхніх сімей та фізичних осіб, з якими декларанти перебувають в так званих "фактичних сімейних відносинах".

Декларація буде подаватися онлайн, через спеціальний портал. Після подачі, декларація буде доступна для відкритого перегляду в мережі інтернет.

Важливо відзначити, що декларацію подаватимуть особи, які працюють на посаді, звільняються з посади, а також особи, які планують вступити на нову посаду.

Закон передбачає надзвичайно широкий перелік інформації, яку необхідно подавати в декларації, і це добре, оскільки істотно зменшуються можливості для приховування майна. Детальний перелік дивіться в статті 46 Закону України "Про запобігання корупції" і в нашій інфографіці.

Також передбачена відповідальність за навмисну ​​подачу недостовірної інформації в деклараціях. Відповідальність передбачена як адміністративна (в разі розбіжностей на суму понад 137 тисяч гривень), так і кримінальна (в разі розбіжностей на суму понад 344 тисяч). До адміністративної відповідальності буде залучати Національне агентство з питань запобігання корупції, а до кримінальної Національне антикорупційне бюро, Державне бюро розслідувань і підрозділи Національної поліції України.

Як повідомив виконавчий директор Transparency International Україна Олексій Хмара: «Наша організація покладає великі надії на нову систему електронного декларування. Коли вона ефективно запрацює, офшорні скандали як такі зникнуть з порядку денного представників медіа. Адже за приховування інформації про статки чиновники нестимуть суворе покарання. І подібні «знахідки» в офшорах, що не були задекларовані, будуть підставою для відкриття кримінального провадження проти високопосадовця».

Рекомендуємо прочитати

Стало известно, кто будет командовать военным парадом в День Независимости

Праздничным парадом ко Дню Независимости Украины командовать будет командующий Сухопутными войсками Вооруженных Сил Украины генерал-лейтенант Сергей Попко....

Це може бути цікавим

На місці знесених МАФів іля метро "Політехнічний інститут" облаштують сквер

Близько 15 МАФів, які були змонтовані у суцільні ряди біля станції метро "Політехнічний інститут" у Києві, демонтували, бо вони перекривали підхід до ліцею №142....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В Донецкой области пожар почти уничтожил село

Глава Донецкой областной военно-гражданской администрации Павел Жебривский сообщил в Facebook, что крупный пожар практически уничтожил село Новокаменка в Донецкой о....