Перший квартал 2016 року: ринок праці зростає

Незважаючи на збереження кризових тенденцій, ринок праці почав поступово зростати. На кінець першого кварталу кількість вакансій збільшилась приблизно на третину у порівнянні з початком року. Кількість нових резюме зросла на 14%. В середньому з січня по березень на Міжнародному кадровому порталі hh.ua щомісячно розміщувалось 17 тис. вакансій і майже 60 тис. нових резюме.

Перший квартал 2016 року показав позитивну динаміку на ринку праці. Середня кількість вакансій була практично такою ж, як і в попередньому кварталі, проте збільшилась на третину у порівнянні з початком року. Середня кількість резюме знизилась на 10% відносно попереднього кварталу, при цьому стабільно збільшувалась з січня по березень. Пік активності роботодавців і пошукачів припав на перший місяць весни.

Найбільший приріст вакансій спостерігався в таких проф. областях як маркетинг і реклама, консалтинг і управління персоналом. Також помітно збільшилась кількість пропозицій для банківських працівників, які сильно постраждали під час кризи. Наймеш активними у порівнянні з попереднім кварталом були роботодавці у сфері виробництва і будівництва. Також впав попит на юристів, працівників освіти і спеціалістів-початківців без досвіду роботи.

В цілому структура пропозицій у першому кварталі 2016 року залишилась практично без змін. Найбільший відсоток від загального числа вакансій припадає на сферу продажів, інформаційні технології, маркетинг так рекламу. Також до числа проф. областей з найбільшою кількістю вакансій відносяться адміністративний персонал, бухгалтерія та фінансовий облік. У зв'язку зі зниженням числа вакансій для студентів і спеціалістів без досвіду роботи, вони покинули ТОП-5 проф. сфер з найбільшою кількістю вакансій. Протягом першого кварталу помітно зросла активність пошукачів в таких проф. областях як продажі, адміністративний персонал, початок кар'єри/студенти, управління персоналом і тренінги, а також у сфері логістики. Менш активно у порівнянні з попереднім періодом розміщували резюме IT-спеціалісти, банківські робітники, бухгалтери і фінансисти, а також пошукачі в сфері консалтингу та виробництва. Як і у попередніх періодах, в першому кварталі 2016 року найбільшу кількість резюме від загального числа на сайті розміщували спеціалісти-початківці, IT-шники, спеціалісти з продажів, топ-менеджери і фінансисти.

У регіональному зрізі найбільша кількість вакансій і резюме традиційно припадає на Київ, Харків, Дніпропетровськ, Львів і Одесу. В першому кварталі 2016 року значно збільшилась кількість пропозицій у західних регіонах – Львівській і Рівненській областях, а також в Хмельницькій, Вінницькій та Миколаївський областях. Складніше стало знайти роботу жителям Одеської, Волинської, Запорізької, Херсонської областей, а також киянам. Збільшилась активність пошукачів у Полтавській, Миколаївській, Київській та Чернівецькій областях. Трохи рідше у порівнянні з початком року розміщували резюме в Херсонській, Тернопільській, Одеській областях, а також в столиці.

Залишається критичною ситуація на сході країни. У першому кварталі 2016 року щомісяця в середньому публікувалось 187 вакансій в Донецькій і 53 вакансії в Луганській областях. Це ще менше, ніж у попередньому кварталі. До початку бойових дій в Донецьку в середньому розміщували близько 2 тисяч вакансій в місяць, у Луганську – близько тисячі. Як і раніше, більшість вакансій передбачає віддалену роботу, роботу з переїздом у спокійні регіони, а також співробітництво з гуманітарними проектами. Пропозиції в роботі, що не передбачають переїзд, є в Краматорську, Слов'янську, Маріуполі.

Практично нульовий приріст і за кількістю резюме. За підсумками першого кварталу, щомісячно в Донецькій області розміщували та оновлювали близько 3200 резюме, а в Луганській – трохи більше 800. Дані були отримані в результаті аналізу бази резюме і вакансій Міжнародного кадрового порталу hh.ua у березні 2016 року.

Рекомендуємо прочитати

Як правильно звільнятися з роботи

З питанням звільнення з роботи, так чи інакше, зустрічається практично кожен....

Це може бути цікавим

Киян обурило відкриття кафе в Києві з видом на Алею Героїв Небесної Сотні

На Алеї Героїв Небесної Сотні в центрі Києва відкрилося нове кафе....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В Киеве пройдет юбилейный ГОГОЛЬfest

В этом году под события ГОГОЛЬfest будут задействованы 3 локации: ВДНХ (просп....