На референдумі в Нідерландах Україна перемогла. Програв український уряд

На референдумі у Нідерландах голосували не проти України, а проти нашого уряду. Його результати мають допомогти нам об'єктивно подивитись на себе та вирішити питання, які віддаляють від нас ЄС.

Про це на своїй сторінці в Facebook пише відомий правозахисник, активіст Соціального руху Володимир Чемерис.

- Голландці не голосували проти України, а проти нашого уряду і тих далеких від європейських порядків, які панують в нашій країні. Угода про асоціацію, безперечно, не відповідає не лише інтересам Нідерландів, але й інтересам українців (окрім невеликої групи "українців"). Європейські цінності прав людини та угода про євроасоціацію - різні речі. Ми повинні ці цінності впроваджувати незалежно від угоди.І головне, нам треба подивитися у результати нідерландського референдуму як у дзеркало. Якби голландці сказали ТАК, то це означало, що ми "правільним путьом ідьом в Європу" під проводом Порошенка і "єврооптимістів". Тепер ми повинні подивитися у дзеркало цього референдуму і побачити, що насправді у нас не так,-  зазначає правозахисник. .

За його словами, референдум консультативний, але навряд чи зможе уряд Гааги, який закликав співгромадян голосувати ТАК, проігнорувати їх волю.

- Швидше за все, Нідерланди скасують ратифікацію угоди, але вона (угода) діятиме між Україною та іншими європейськими країнами. Хіба що нідерландський референдум стане прикладом для сусідів, і бельгійці, французи etc проведуть у себе подібні плебісцити. Зараз немає сумніву, що й вони сказали б НІ. Але ймовірність того, що Оланд чи Меркель захочуть порадитись із своїми співгромадянами, нульова. На «безвізовому режимові» результати нідерландського референдуму навряд чи відіб’ються. Адже цей режим гальмується з інших, «неголандських», причин. На перспективи вступу України до ЄС результати референдуму також не вплинуть. Їх, цих перспектив, як не було, так і не буде у найближчу історичну епоху. Про що й заявили голова Єврокомісії Юнкер та прем’єр Нідерландів Рютте, закликавши при цьому проголосувати на референдумі ЗА, - пише Чемерис.

Власне, за його словами, на поточне життя українців будь-які результати нідерландського голосування практично не вплинуть. В той же час для наших урядовців та «єврооптимістів» провал у Нідерландах не призведе до негайної втрати владних крісел. Але явно покаже українцям примарність «євроінтеграції», яка вже понад 2 роки є лейтмотивом офіційної політики президента, уряду і, навіть, «європейської опозиції".

- Коли ще півроку тому були відомі основні «больові точки» української «євроінтеграції», ні наш уряд, ні ринкові «єврооптимісти», не зробили НІЧОГО, аби ці точки ліквідувати. Натомість повторювали давно набридлу мантру про «гібридну війну» (примітка: «гібридна війна» - малозрозумілий термін, яким у сучасній Україні пояснюється геть усе, від бойових дій на Донбасі до публікацій у «Нью-Йорк Таймс»), зрадників та агентів Путіна, - зазначає правозахисник.

За його словами, на нідерландців «зрада» і «гібридна війна» не діють.

- Проте, на думку голландців вплинули в’язні сумління в Україні, зокрема франківський журналіст Руслан Коцаба, який лише за те, що висловив свою думку, понад рік знаходиться у в’язниці. Вплинули безкарні напади наших доморощених нацистів з «Азова», «Правого сектору» та «Свободи» на мирні зібрання: акції соціального протесту, профспілкових активістів, антифашистів, ЛГБТ. Вплинув «закон про декомунізацію», який скритикували Венеційська комісія та Міжнародна Амністія. Вплинуло повалення пам’ятників, яке сьогодні відбувається тільки у Ісламській державі та Україні. Вплинула війна, яку наш президент і уряд неспроможні зупинити, і яку праві популісти знову і знову розпалюють. Вплинула заборона кінофільмів та літературних творів. Вплинуло зубожіння маси українців, які готові заради заробітку залишити Батьківщину, та корупція (офшорна «Рошен» зявилася і у Нідерландах). Всі ці «больові точки» не були ліквідовані, - наголошує Чемерис.

За його словами, результати нідерландського плебісциту, як і урядова криза та «офшорний скандал», поставили перед нами набагато серйозніші проблеми.

- Не лише проблему відставки збанкрутілого правлячого класу, а й зміну всього державного курсу. Дзеркало Уленшпігеля показує нам, що ми не тільки мусимо припинити війну та порушення громадянських прав. А й на хвильку задуматись: чому ми йдемо назад, до часів дикого капіталізму і «ринкових реформ». Можливо, треба йти вперед, до соціальних і демократичних реформ?І для цього нам недостатньо буде змінити цей уряд і цього президента? А змінити, нарешті, соціальну систему?, - пише він.

Читайте також: Результати референдуму: Україна має вивчити «голландський» урок

Рекомендуємо прочитати

Що зустрічатиме гостей столиці замість "Київ - місто-герой"

На в'їзді до Києва з боку Бориспільської траси з'явиться нова скульптурна композиція....

Це може бути цікавим

Умный робот, работающий под управлением ИИ, научился хватать

Вы наверняка помните автоматы с лапой, которые выманивали всю вашу карманную мелочь....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Во Львове нашли единственный чистый от мусора микрорайон. Возле дома Садового

Пока весь Львов тонет в мусоре и, чуть ли не каждый день, городской председатель призывает центральную власть ввести чрезвычайное положение, вблизи дома, где прожи....