Кулеба назвав п'ять важливих пунктів про референдум в Нідерландах

Результат референдуму став неочікуваним для всіх. Соцопитування прогнозували інші підсумки. Про це на своїй сторінці у Facebook пише gосол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба.

Пункт перший. 100% голосів пораховано. 61,1% виборців проголосував проти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, 38,1% - за, 0,8% бланків були подані незаповненими. Явка склала 32,2%.

Результат був неочікуваним як для прихильників, так і для опонентів Угоди, оскільки не був передбачений жодним із соціологічних опитувань.

Останнє опитування від 4 квітня, проведене компанією IPSOS, яка також робила екзіт-пол 6 квітня, показувало, що "за" планували проголосувати 30%, проти - 37%. Традиційно високою залишалася кількість тих, хто не визначився (33%), які, врешті-решт, поповнили своїми голосами табір противників Угоди.

Пункт другий. Це був референдум проти ЄС, що публічно визнали самі його ініціатори. Ініціювавши референдум, голландські євроскептики взяли Україну в заручники. 80% їх аргументів проти нас - це конспірологія, дезінформація і копіпасти російських тез.

Пункт третій. Ті, хто заявили, що голосуватимуть проти Угоди, озвучили соціологам наступні причини:

59% - я не вірю Україні, зокрема через те, що там забагато корупції; 34% - Угода стане кроком до членства України в ЄС; 31% - я не розділяю європейські цінності; 30% - Угода невигідна економіці Нідерландів; 26% - Угода зашкодить відносинам Нідерландів з Росією; 23% - я є противником Євросоюзу; 19% - через катастрофу авіалайнера MH17; 13% - Угода зашкодить відносинам України з Росією; 4% - політична партія, за яку я голосую, не підтримує Угоду.

Таким чином, виборці, які голосували проти Угоди, керувалися сумішшю з аргументів проти ЄС, за Росію і недовірою до України.

Вчитайтеся в цей список. Дуже допоможе позбутися деяких ілюзій.

80% їх аргументів проти нас - це конспірологія, дезінформація і копіпасти російських тез

Пункт четвертий. Визнання результатів референдуму з боку уряду Нідерландів і, відповідно, відмова від завершення ратифікації Угоди на даному етапі для України означає наступне:

- незавершеність процесу ратифікації Угоди в Нідерландах і, відповідно, продовження її тимчасового застосування; - хвилю критики на адресу влади; - додатковий аргумент Росії #вастамниктонеждёт для розхитування внутрішньої ситуації в Україні.

Для Нідерландів: - засвідчення недовіри до Уряду, який активно виступав з проєвропейських позицій і закликав співгромадян підтримати Угоду; - піднесення в суспільстві популізму (так, популізм - це хвороба як бідних, так і багатих суспільств) та перспективи подальшого зміцнення правого і лівого крила політичного спектру.

Для ЄС: - потужний імпульс для євроскептиків і правих та лівих сил в інших країнах ЄС, які прагнуть зруйнувати Євросоюз та солідарність його членів, і яких, як правило, підтримує РФ; - створення прецеденту для правової і політичної системи Євросоюзу, коли ставиться під сумнів договірна здатність ЄС.

Пункт п’ятий. Безсумнівно, що:

- Угода про асоціацію буде діяти; - пошук найбільш прийнятного розв'язання "голландського казусу" є завданням для уряду Нідерландів; - стратегічно найбільш негативні наслідки референдуму відчує Євросоюз, але і цю проблему він переживе - питання лише в ціні; - з українською корупцією потрібно боротися; - політики, чиновники, журналісти повинні навчитися за внутрішньою боротьбою бачити зовнішні пріоритети.

P. S. Все буде добре, якщо, звісно, ми в Україні вивчимо голландський урок. Як й інші уроки.

Рекомендуємо прочитати

У столиці пройдуть сільськогосподарські ярмарки

Сезонні ярмарки пройдуть у столиці з 25-го по 30-те липня, передає прес-служба Київської міської державної адміністрації....

Це може бути цікавим

Парламент має намір захистити бізнес від «трудових» перевірок. Чи вдасться?

Наскільки запропоновані норми зможуть полегшити ношу бізнесу у цій сфері, – коментує Яків Гольдарб, адвокат, співзасновник Goldarb....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Ира Левицкая: Мой стиль – это легкость, непринужденность, задор и радость

Ира, совсем недавно вы представили новый клип на песню «Шоколадка»....