Банкіри повідомили, як «Хрещатик» збанкрутував через дії НБУ

Банкіри повідомили, як «Хрещатик» збанкрутував через дії НБУ

Визнання неплатоспроможним банку «Хрещатик» є свідченням нездатності Нацбанку здійснювати професійне регулювання та ефективний нагляд за банківською системою, заявляють у Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз».

Інформує Gazeta.ua.

Непередбачуваність та вибірковість політики НБУ веде до знищення вітчизняних банків, вважають експерти УКБС. За їхніми оцінками, раптова зміна Нацбанком «правил гри» та форсування графіків докапіталізації банків призводить до конфліктів між регулятором та акціонерами фінансових установ.

Зокрема, в Українському кредитно-банківському союзі повідомили, що перед падінням банку НБУ відмовив у наданні стабілізаційного кредиту для підтримки ліквідності «Хрещатику», який на 25% належить Києву, обслуговує важливі соціальні проекти та входить в 20-ку найбільших банків України. При цьому окремі банки, у т.ч. з капіталом країни-агресора або тісно пов’язані з представниками влади, користуються необмеженою підтримкою регулятора, що свідчить про вибірковий підхід у банківському нагляді.

На думку політолога Вадима Карасьова, Нацбанк вів подвійну гру з акціонерами «Хрещатику». За його словами, власники установи були не проти провести його докапіталізацію та вели перемовини з інвесторами. Але НБУ включив банк до «чорного списку», не давав гарантій щодо продовження його роботи та сприяв відтоку важливих клієнтів – комунальних підприємств.

Раніше повідомлялося, що під “Хрещатиком” третій день поспіль чергують вкладникизагрузка...

Читайте також

Коментарі