TI Україна закликає припинити переслідування Центру протидії корупції  та дискредитацію його керівництва

Публікуємо звернення Transparency International повністю:

Цивілізованість та відкритість органів влади багато в чому вимірюється тим, як вони реагують на критику з боку громадськості. У тоталітарних державах незалежні організації одразу оголошуються «іноземними агентами», а їх керівництво та активісти піддаються репресіям. Тоді як у країнах розвиненої демократії аргументована критика з боку громадськості стає для органів влади приводом для вдосконалення, початком конструктивного діалогу щодо гострих питань розвитку держави і суспільства.

Недолугі дії Генеральної прокуратури України з метою фабрикації провадження щодо нашого партнера по антикорупційній діяльності Центру протидії корупції, а також подальша дискредитація Голови Правління ЦПК Віталія Шабуніна, поширення про нього замовних матеріалів у Інтернеті та ЗМІ, фактично і є свідченням незрілості української влади в діалозі з громадськими контролерами. Ми оцінюємо це як тиск та залякування однієї з найефективніших громадських організацій у сфері боротьби з корупцією, яка ніколи не боялася висвітлювати реальний стан у прокуратурі, зокрема говорити про вихолощення реформи цієї структури та фактичний провал її роботи щодо повернення активів представників режиму Януковича, нажитих корупційним шляхом.

Особливо абсурдними дії правоохоронців з Генеральної прокуратури виглядають на фоні  загальної відкритості та демократичності співпраці Національного антикорупційного бюро України з Радою громадського контролю.

Зовсім нещодавно наша організація та її виконавчий директор Олексій Хмара, стали об’єктом подібної атаки у відповідь на досить жорстку позицію щодо спроб сфальшувати та тим самим вихолостити процедуру створення конкурсної комісії по обранню членів Національного агентства з питань запобігання корупції. Тоді спільними зусиллями всього антикорупційного сектору громадськості вдалося не допустити фальсифікацій та таки запустити нормальний процес формування НАЗК.

Ми закликаємо Генеральну Прокуратуру України та Президента України як того, хто несе політичну відповідальність за її діяльність через право подавати кандидатуру на посаду Генерального прокурора України, зробити все від них залежне, щоб припинити тиск на громадські організації загалом та Центр протидії корупції зокрема.

Правоохоронним органам та керівництву держави доцільно сконцентруватися на проведенні реальних реформ у секторі та на безумовному притягненні до відповідальності корупціонерів з оточення Віктора Януковича, а не на цькуванні громадських контролерів цих дій. Transparency International Україна та Центр Протидії корупції готові до відкритого партнерства в питанні ефективного розслідування корупційних злочинів Віктора Януковича та його оточення і закликають владу України скористатись таким партнерством, а не скочуватись до стандартів поведінки зразково тоталітарних держав.

Рекомендуємо прочитати

В Україні оголосили надзвичайну пожежну небезпеку

Висока та надзвичайна пожежна небезпека в Україні очікується з 22 по 24 липня 2017 року....

Це може бути цікавим

Таксисту, який збив на смерть співробітника СТО, загрожує 8 років в'язниці

У Києві поліцейські встановлюють обставини ДТП, в якому загинув працівник станції техобслуговування....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Объяснена опасность одновременного употребления белков и углеводов

Американские ученые назвали причину, по которой одновременное употребление белков и простых углеводов (например, сахара) приводит к негативному влиянию на энерге....