Неможливість взяття суддів-корупціонерів під варту дозволяє їм уникати покарання

Національне антикорупційне бюро України пропонує внести в законодавство зміни, які б дозволяли брати суддів-корупціонерів під варту, а не відпускати їх під заставу, щоб вони не могли уникнути покарання. На даний момент НАБУ веде вісім кримінальних проваджень щодо працівників судової системи, і тільки один зі звинувачених взятий під варту. Це суддя Малинівського суду Одеси, який підозрюється у прийнятті хабара в сумі 500 тис. грн.

Про це повідомив Олександр Майстренко, начальник відділу з роботи з особливими активами юридичного управління Національного антикорупційного бюро України, під час прес-конференції  «Як суди карають хабарників при новій владі?».

Особливості законодавства не дозволяють застосовувати до працівників судової системи такий запобіжний захід, як взяття під варту, і це створює можливість для них уникати покарання. Про це повідомив Олександр Майстренко, начальник відділу з роботи з особливими активами юридичного управління Національного антикорупційного бюро України, під час прес-конференції «Як суди карають хабарників при новій владі?».

Ще, за його словами, існує проблема витоку інформації, який буває також і легальним. «Коли слідчий суддя надає санкцію щодо обшуку або тимчасового доступу до документів, то він зобов’язаний викласти свою ухвалу до Єдиного державного реєстру судових рішень, до якого має доступ кожний суддя. І коли детективи приходять безпосередньо на місце вчинення процесуальних дій, там уже ні документів, ні матеріалів», - розповів Майстренко. Він додав, що НАБУ пропонує розміщувати подібні ухвали в Реєстр із затримкою – принаймні, через місяць після їх винесення. Також НАБУ підтримує ініціативи щодо неможливості використання застави щодо людей, які звинувачуються  у вчиненні корупційних злочинів, щоб людина не могла уникати покарання й забезпечувалась дієвість кримінального провадження.

Майстренко розповів, що за 4 місяці своєї діяльності НАБУ має більше 10 кримінальних проваджень, де пред’явлені підозри, і дуже багато справ, які перебувають на стадії досудового розслідування та документування. «Є 12 кримінальних проваджень щодо протидії хабарництву в правоохоронній діяльності – вісім проваджень по суддях і чотири – по працівниках прокуратури та Національної поліції. З восьми проваджень три вже передано до суду, одне готується до передачі й чотири, в т.ч. резонансне провадження щодо судді Бурана з Малинівського суду Одеси,  - на стадії досудового розслідування», - розповів працівник НАБУ. Він зазначив, що суддя Буран взятий під варту, а до інших застосовано або особисте зобов’язання, або застава в розмірі 50-70 тис. грн. Щодо розмірів хабарів, які фігурують в справах, то найменший – це 800 доларів (суддя Харківського районного суду), а максимальний – 500 тис.грн. (суддя Буран).

Готується до передачі до суду справи стосовно працівників прокуратури та поліції Тернопільської області. НАБУ очікує, що перші вироки будуть вже в кінці 2016 року.

На прес-конференції  «Як суди карають хабарників при новій владі?» також виступили редактор інтернет-видання про судові спори «Перша інстанція»  Федір Орищук, аналітик ТІ Україна Ірина Рибакова та експерт Центру політико-правових реформ Олександр Банчук. Вони розповіли, що незважаючи на гучні заяви українських керівників про активну протидію корупції, обсяги хабарництва в країні збільшуються. Середній розмір хабара у минулому році склав приблизно 40 тис. грн., тоді як у 2014 році нечисті на руку чиновники брали в середньому 30 тис. грн. Загальна ж сума хабарів у 2015 році склала 19 млн грн. У 2014-му – на 3 млн менше.

Рекомендуємо прочитати

Автохам на Подоле решил заблокировать движение автобусов

Вчера, 16 августа, на уже пешеходном Подоле герой парковки припарковал свой автомобиль так, что он мешал автобусу проехать....

Це може бути цікавим

У Києві поліцейського начальника спіймали на хабарі у $7 тисяч

Начальника відділення поліції в аеропорту "Київ" затримали за одержання 7 тисяч доларів хабара....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Высокая цена «улучшила» вкус вина

Одно и то же вино кажется вкуснее, если на нем указана более высокая цена, сообщают французские и немецкие исследователи....