Путін готовий піти на поступки Україні — Stratfor

Путін готовий піти на поступки Україні — Stratfor

Криза в Росії і низькі ціни на енергоресурси змусять Путіна піти на поступки Україні.

Про це йдеться у звіті приватної американської аналітично-розвідувальної компанії Stratfor, повідомляє 4 квітня «Апостроф«.

Для скасування західних санкцій Путін може піти на поступки щодо трьох пунктів «Мінська-2″.

Перша: зниження інтенсивності бойових дій на сході України
Відновлення миру на Донбасі — це основна вимога мінських угод. Будь-який прояв скорочення поставок і військової присутності в так званих «республіках» може свідчити про бажання Кремля досягти компромісу з Україною і Заходом. Однак, якщо й Москва піде на такі кроки, російські сили швидко повернуться на схід України, якщо політичні поступки, наприклад, надання Києвом автономії Донбасу або скасування санкцій з боку ЄС, не будуть виконані.

Друга: доступ міжнародних спостерігачів до українсько-російського кордону
Збільшення присутності ОБСЄ і надання її спостерігачам доступу до кордону може розкрити російські місця поставок припасів і персоналу. Саме з цієї причини Москва не йшла на співпрацю з виконання цього пункту. Якщо ситуація зміниться, це стане наріжним каменем щодо компромісу в реалізації військової сфери мінських угод.

Третя: зміна центрів впливу у так званих «ДНР» і «ЛНР»
Останні події вказують, що Росія намагається консолідувати лідерів «ДНР» під «спікера парламенту» Дениса Пушиліна (який є представником бойовиків у Тристоронньої контактній групі щодо мирного врегулювання в Мінську. Водночас відбувається зміщення на другий план лідерів, які проявляють менше бажання підтримувати позицію Москви. Серед них — Олександр Ходаковський, а також ватажок бойовиків Гіві.

Ці поступки дозволять Росії швидко припинити військові операції на сході України, якщо це буде потрібно.загрузка...

Читайте також

Коментарі