Київський банк співпрацював з бойовиками

Київський банк співпрацював з бойовиками

Співробітники СБУ викрили в Києві механізм, через який один з комерційних банків продовжував фінансові операції з «відділеннями», що розташовані на окупованих територіях і які перебувають під контролем російських бойовиків.

— Використовуючи реквізити фіктивних підприємств та рахунків, які були відкриті на підставні фізичні особи, безготівкові кошти пересилалися на контрольовану українською владою територію. Співробітники спецслужби також встановили, що керівництво банку передало в оперативне управління майно установи вартістю чотири мільйони гривень фірмі, зареєстрованій у «податкових органах ДНР», — розповіли в спецслужбі.

Під час обшуків, проведених в Києві у приміщеннях банку, співробітники СБУ вилучили сервер з даними про здійснення клієнтських платежів з тимчасово окупованих територій, а також документи про реєстрацію банківської установи в так званому «Департаменті державної реєстрації міністерства доходів і зборів ДНР».

Крім того, правоохоронці виявили договори на передачу майна банку «фірмі» бойовиків і «звітність» про сплачені терористами «податки».

— В офісах також зберігалися печатки підконтрольних підприємств, засновниками яких є юридичні особи з «ДНР», а менеджерами — колишні співробітники банку, — додали у відомстві.

Слідчими СБ України відкрито кримінальне провадження за ст. 258-5 Кримінального кодексу України. Тривають невідкладні слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до організації механізму фінансування тероризму.загрузка...

Читайте також