ЗМІ: У «Панамських документах» фігурують два десятки українців

ЗМІ: У «Панамських документах» фігурують два десятки українців

Серед двох десятків пов’язаних із Україною осіб, інформацію про яких містять «Панамські документи», є й нинішній власник KyivPost Мохаммад Захур, якого підозрювали у зв’язках із Павлом Лазаренком.

«Панамські документи», публікація яких розпочалася у неділю, 3 квітня, та у яких ішлося у тому числі про офшорний скандал навколо президента України Петра Порошенка, містять загалом інформацію щодо «двох десятків людей, пов’язаних з Україною», пише Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP). Однак наразі опубліковано лише частину документів.

Зокрема в ході витоку «Панамських документів» опубліковані нові дані щодо колишнього прем’єр-міністра Павла Лазаренка та нинішнього власника видання KyivPost Мохаммада Захура. Британський мільйонер пакистанського походження Мохаммад Захур, який живе і веде бізнес в Україні, був причетний до масштабного розслідування, яке в 1998 році вели українські правоохоронці. Прокуратура тоді розбиралася, чи діяли спільно українські політики Юлія Тимошенко і Павло Лазаренко, намагаючись встановити контроль над газовою галуззю України.

12 червня 1998 року детектив поліції Британських Віргінських островів Грем Сміт, який діяв за дорученням української влади, отримав санкцію на обшук в місцевому офісі компанії Mossack Fonseca. Метою детектива було з’ясувати, чи не використовувалися структури Захура з метою переведення «брудних» грошей для Лазаренка. Серед структур, які цікавили Сміта, була компанія Metalsrussia Corp. Ltd., заснована в 1991 році. Пізніше вона була перейменована в ISTIL Group.

South East Asia Metal Limited — друга зі згаданих компаній Захура — володіє контрольним пакетом акцій Донецького металургійного заводу — одного з найстаріших підприємств на південному сході України.

За браком доказів справу стосовно Захура порушено так і не було. Підставою для перевірки частково послужило те, що слідчі в той момент вивчали діяльність тисяч офшорних компаній, включаючи структури Захура.

источник: dw.comзагрузка...

Читайте також

Коментарі