Таємне минуле Гонтаревої: бізнес з російським банкіром

Голова Національного банку України Валерія Гонтарева до роботи головним банкіром країни була бізнес-партнером російського високопосадовця.

Про це йдеться у розслідуванні видання Наші гроші після витоку документів панамської юридичної компанії Mossack Fonseca, яка спеціалізується на реєструванні офшорних компаній.

Фінансова група ICU, яку очолювала Гонтарева з 2007 року до переходу в НБУ, була створена у 2006 року. Вона складається з КУА "Інвестиційний капітал Україна", однойменної інвестиційної компанії та банку "Авангард".

Співзасновником КУА "Інвестиційний капітал Україна" з моменту заснування був чоловік Валерії Гонтаревої Олег Гонтарев. Нині головна юридична особа групи оформлена на компанію ICU holdings limited (Британські віргінські острови).

У документах Mossack Fonseca та Національного банку України йдеться, що ICU мала тісні відносини з заступником голови "Внешторгбанку" Росії (ВТБ) Юрієм Соловйовим. Фактично чверть ICU донедавна належала дружині Соловйова, а офшорні компанії під управлінням ICU отримували позики від офшорів Соловйова.

З 2008 до 2011 року Соловйов з очолював "ВТБ капітал" та був віце-президентом банку "ВТБ", мажоритарним власником якого офіційно є уряд Російської Федерації.

У грудні 2013 року офшор Соловйова Quillas Equities, видав позику у 10 мільйонів доларів офшору Keranto Holdings Ltd (BVI). Гроші перерахували на рахунки Keranto в кіпрській "дочці" ВТБ — RCB Cyprus.

В угоді про позику вказано поштову адресу Keranto. Вона повністю збігається з центральним офісом групи ICU в київському бізнес-центрі Леонардо. Угоду супроводжував Дмитро Нєдєльчев, який на сайті ICU значиться як спеціаліст з операційного управління та член інвестиційного комітету.

Дружиною Соловйова є Галина Олегівна Улютіна.

Саме вона залишилась співвласницею ICU Holdings Limited і в червні 2014 року, коли сама Гонтарєва продала свою частку в компанії у зв’язку з призначенням головою Нацбанку за поданням президента Петра Порошенка.

Партнерство між компаніями голови НБУ та родиною держбанкіра Росії формально припинилось в серпні 2014 року. Це збіглось у часі з секторальними санкціями США та ЄС, які були введені проти держсектору Росії наприкінці липня.

Водночас, присутність Соловйова в Україні не завершилась із виходом з ICU. В грудні 2014 року він подарував свою офшорку Quillas Equities – донора ICU – Наталії Улютіній, 65-річній пенсіонерці з Нікополя, яка є матір’ю його дружини. У дарчій Соловйов зазначив, що "з природньої любові та за доброю волею передає усі права та акції" і більше не має на компанію жодного впливу.

Рекомендуємо прочитати

Кабмін спрогнозував курс гривні на три роки. Чому Уряду вигідна девальвація гривні?

Такий прогноз рік тому давав керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб, коментуючи анонсоване Кабміном підвищення «мінімалки»....

Це може бути цікавим

Убийство украинки в Польше: задержаны двое подозреваемых

В причастности к жестокому убийству украинки, тело которой нашли в пруду на территории Польши, полиция подозревает троих граждан Украины....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В БПП предложили отменить пенсии украинцам

Отменив пенсии в Украине, появится возможность больше зарабатывать, и дети смогут сами позаботиться о своих родителях....