"Панамські папери": витік даних пролив світло на офшорні оборудки відомих політиків

За даними видання Süddeutsche Zeitung, "панамські папери" доводять, як глобальна індустрія під проводом великих банків, юридичних фірм та управляючих компаній керують власністю політиків, шахраїв та мільярдерів.

Низка ЗМІ опублікувала дані про офшорні компанії, в яких політичні лідери багатьох країн, мільярдери та знаменитості переховують свої гроші. Ці дані їм надало німецьке видання Süddeutsche Zeitung, яке неділю, 3 квітня, опублікувало низку матеріалів на їх основі.

Історія почалась понад рік тому, коли анонімне джерело зв'язалося з Süddeutsche Zeitung і передало 2,6 терабайта внутрішніх документів панамської юридичної фірми Mossack Fonseca. Ця компанія займається продажем анонімних офшорних компаній та їх управлінням. Як повідомляється, ці документи відображають діяльність Mossack Fonseca протягом 40 років.

Згідно з найновішим рейтингом найбагатших українців за версією журналу "Forbes Україна", статки глави держави зросли за рік на 100 мільйонів доларів США. Він посів шосте місце у переліку найзаможніших українців. (31.03.2016)

"Дані надають рідкісний погляд у світ, який, власне кажучи, може існувати лише під покровом таємниці. Вони доводять, як глобальна індустрія під проводом великих банків, юридичних фірм та управляючих компаній, які у таємниці керують власністю політиків, функціонерів ФІФА, шахраїв, контрабандистів наркотиків, але також і міліардерів, знаменитостей та зірок спорту", - пише Süddeutsche Zeitung.

Згідно з інформацією видання, в офшорах, зокрема, знайшли сліди грошей президента Росії Володимира Путіна,президента України Петра Порошенка, короля Саудівської Аравії Салмана ібн Абдул-Азіза Аль Сауда та колишнього прем'єр-міністра Грузії Бідзіни Іванішвілі. При цьому імя Володмира Путіна не фігурує в документах. Натомість повідомляється, що близькі до президента Росії особи, зокрема Сергій Ролдугін, причетні до виведення з країни близько двох мільрядів доларів США.

Видання Süddeutsche Zeitung залучило до розслідування Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ). Таким чином над матеріалами, яким вже встигли дати назву "панамьскі папери", також працювали близько 400 журналістів із понад 100 ЗМІ у 80 країнах світу протягом останніх 12 місяців.

Зокрема, в розслідуванні брали участь журналісти The Guardian, BBC, Le Monde, La Nación та багато інших. В Україні з документами працювали журналісти агенції "Слідство.Інфо".

джерело: dw.com

Рекомендуємо прочитати

Як відміна списку "нежіночих професій" вплине на роботу жінок на шахтах

Відміна списку професій, які заборонено обіймати жінкам, є позитивною ініціативою, оскільки дозволить робітницям, які раніше працювали на таких роботах нелегальн....

Це може бути цікавим

Российским пользователям рассказали, как обойти блокировку Telegram

О намерении российских властей ограничить доступ пользователей к Telegram стало известно 23 июня....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Один із найбільших провайдерів відключив телеканали групи "Інтер"

Телекомунікаційна група "Тріолан" припинила ретрансляцію телевізійних каналів групи "Інтер"....