Експерт про офшорний скандал: у цивілізованій країні була б відставка

Скандал з панамськими офшорами президента України Петра Поршенка, а також його російського колеги Володимира Путіна у цивілізованих країнах призвів би до відставки останніх.  Таку думку висловив активіст Соціального руху, правозахисник Володимир Чемерис. 

- У випадку подібних скандалів політики цивілізованих країн, як правило, подають у відставку. Або їх відправляють у відставку. Таких дій слід чекати щодо політиків, які фігурують у "панамських паперах". Окрім Путіна і Порошенка, - зазначає активіст.

За його словами, очевидно, що Порошенко не подасть у відставку, пояснивши це тим, що такий крок дестабілізує країну, а також "гібридною війною", якою зараз пояснюють все - від конфлікту на Донбасі до будь-якої критики влади.

Читайте також: Пісок крізь пальці: офшори в українській і світовій економіці

- Імпічмент президента в Україні насправді можна провести. Адже процедура імпічмента виписана у Конституції. А Конституція - закон прямої дії. Навіть якщо немає спеціальних законів щодо спеціального прокурора і т. д. (ухвалення таких законів блокувалися усіма президентами від Кучми до Порошенка), Рада має конституційне право призначити такого прокурора 226-ма голосами і почати розслідування. Якщо такі голоси знайдуться, Рада хоч трохи виправить свою репутацію. Але точно не знайдуться 338 голосів, які за Конституцією необхідні для того, аби відправити президента на відпочинок. Насамперед тому не знайдуться, що на Порошенкові, як і на Яценюкові, завязані інтереси як вітчизняного великого капіталу, так і західних ТНК, які саме з власником "Рошену" повязують перспективи привласнення, тобто приватизації, тих національних ресурсів, які ще залишаються державними, - підкреслює Чемерис.

Він наголошує, що те, що відбувається зараз в Україні, прямо вказує не лише на необхідність відставки корумпованого президента і уряду, а на суспільну потребу зміни соціальної системи в Україні.

- Тобто, на необхідність соціальної революції, в результаті якої зміниться не лише прізвище президента, а соціальні відносини та соціально-економічна політика, - зазначає він.

Читайте також: УКРАЇНА ОФШОРНА. Історія формування вітчизняної моделі економіки

У свою чергу активіст Соціального руху, економіст Захар попович зазначає, що проблема використання офшорів полягає не в самому президентові Порошенку, а в тому що, вся ліберальна громадськість, виявляється, не знала, що олігархи в Україні цілком легально,  відповідно до законів України, практично не платять податків.

- Виявляється,  можна цілком законно переписати пару мільярдів з України на Британські Віргінські острови і не платити при цьому ні копійки податку. А це і називається система вільного ринку капіталів, вибудувана олігархами при активній підтримці ліберальної громадськості Так що у відставку треба відправляти всю систему, яка легально викачує щороку з України мільярди, завдає шкоди більше, ніж всі корупційна діяльність разом узята. І до того ж, саме ця система і створює ґрунт для корупції, - підкреслює Попович.

Читайте також: НАБУ зобов’язане викликати Порошенка на допит — Бутусов

Рекомендуємо прочитати

Савченко назвала адресата неприличного жеста на заседании Рады

Депутат Верховной Рады Надежда Савченко заявила, что показанный ею на заседании парламента неприличный жест был адресован премьер-министру страны Владимиру Грой....

Це може бути цікавим

СБУ не нашла фактов причастности бойцов "Айдара" к терроризму

Следователи Службы безопасности Украины сообщили, что не получили фактических данных, которые свидетельствуют о причастности "Айдара" к терроризму....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Депутат шокировал всех новым заявлением по делу Гужвы

Нардеп Линько поставил все дело против Гужвы в затруднительную ситуацию одним заявлением в прямом эфире....