Львівські лікарі врятували пацієнтку, від якої відмовилися канадські спеціалісти

Львівські нейрохірурги врятували жінку, яку канадські медики відправили в хоспіс як безнадійну, У жінки була пухлина головного мозку, медики давали їй не більше двох місяців. Надскладну операцію провів завідувач нейрохірургії Андрій Токарський.

Про це повідомляє видання "Факти".

Львів'янка Марія Коваль емігрувала в Канаду. більш як 15 років тому. Все було добре. Але нещодавно жінка захворіла. Діагноз канадських лікарів прозвучав як вирок: пухлина головного мозку, операція не допоможе, смерть настане через два місяці. Незважаючи на невтішний діагноз, жінку вдалося врятувати. Нейрохірурги Львівської міської лікарні швидкої медичної допомоги врятували їй життя. Вони успішно прооперували жінку.

До мене на консультацію прийшов родич Марії Степанівни, показав знімки МРТ, запитав, що ми думаємо з цього приводу, чи можемо допомогти. Я, звичайно, дуже здивувався, що за допомогою звертається громадянка Канади. Але відвідувач розповів, що жінці, багато років прожила в Канаді, лікарі прямо сказали: остання стадія хвороби, надії немає. І ось вона приїхала в Україну вмирати.

Подивившись знімки, я зрозумів, що операцію можна зробити, хоча ризик, звичайно, є. Але бачив реальну можливість допомогти. Пухлина, розташовану в зоні, що відповідає за рухові центри, можна видалити. Дійсно, дістатися туди складно, і канадські лікарі не хотіли ризикувати. Тим більше що у них все строго регламентовано. А ми в середньому за рік проводимо до 250 подібних хірургічних втручань. Ця операція, в якій для нас не було нічого унікального, тривала близько чотирьох годин. Вона пройшла успішно, пухлина була видалена. Тепер жінка повинна пройти хіміотерапію, курс реабілітації. Вона вже заново вчиться ходити, у неї хороші перспективи, - розповідає завідувач відділенням нейрохірургії Андрій Токарський.

Він зауважив, що не вважає канадських лікарів непрофесіоналами. За словами лікаря, він лиш хоче підкреслити, як недооцінюють українську медицину. Адже у нас також є багато висококваліфікованих лікарів які можуть подарувати друге життя.

Читайте також: Три здорових світових тренди, які повинна перейняти Україна

Рекомендуємо прочитати

Российское судно в Черном море потопил скотовоз

Владельцем судна "Ашот-7", столкновение с которым потопило российский военный корабль-разведчик Черноморского флота "Лиман", крымский татарин и гражданин Румынии Махмуд Каразей....

Це може бути цікавим

Стало известно, кто споет украинский гимн перед боем Кличко – Джошуа

В полночь 29 апреля украинский боксер Владимир Кличко выйдет на ринг против британского тяжеловеса Энтони Джошуа....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Масштабный пожар в Сибири: местные жители соревнуясь сожгли деревню

Соревнуясь в поджигании травы, местные жители в Сибири сожгли деревню на 86 домов....