Україну врятує диктатура «прогресорів», — волонтер

Якщо президенту вдасться остаточно підім'яти під себе всі гілки влади, то за фактом буде встановлена чиновницька диктатура білоруського або казахського зразка. Подібна диктатура спрямована на збереження існуючого статус-кво шляхом максимальної централізації влади в руках закритого і вкрай корумпованого чиновницького апарату.

Таку думку висловив у своїй статті для ZN.UA волонтер, один з творців "Армії SOS" Юрій Касьянов.

На його думку, другий ймовірний варіант диктатури - встановлення диктату "прогресорів" (за Стругацькими). Ці люди, ніяк не пов'язані з чиновництвом, люди, яким довіряє суспільство, і які здатні уникнути спокуси особистого збагачення заради проведення необхідних реформ, пише автор.

Нічого фантастичного і неймовірного в ідеї прогресорства немає. Таке не раз вже траплялося у світовій історії. Такими прогресорами для своїх країн були Ататюрк, Рузвельт, Бен-Гуріон. Прогресором для України - в своїх областях - були активісти Майдану і волонтери. Тепер нам потрібен державник-прогресор, справжній національний лідер зі своїми принципами, ідеями перебудови країни та чітким планом проведення реформ. Неймовірно? Але це чи не єдиний шанс, - йдеться в статті.

Як пише Касьянов, сьогодні кілька тисяч або десятків тисяч чиновників, прокурорів, суддів в Україні займаються тільки тим, що самозабутньо грабують країну особисто або покривають і відмазують тих, хто грабує.

Ці паразити руйнують найважливіше в людині - почуття власної гідності, віру в свої сили і віру в справедливість. Без усунення паразитів від влади, без ліквідації самого класу корупціонерів, без змін встановлених ще Кучмою правил гри життя не зміниться, - пише волонтер.

Система, лідери і ключові особи якої вибираються з однієї і тієї ж колоди постсовкової злодійської "еліти", не може змінитися, скільки не перетасовуй карти. Апологетом жорстких, швидких і вкрай необхідних змін може бути тільки незамарана системою людина, непов'язана зобов'язаннями, компроматом і круговою порукою з корумпованою чиновницької клікою, - вважає Касьянов.

Читайте також: «Укрпошта» анонсувала мобільний гаманець і український аналог eBay

Рекомендуємо прочитати

У Києві на тиждень обмежать рух на мосту Патона

У період з 21 до 29 серпня у Києві на мосту ім....

Це може бути цікавим

Коли похолодає в Україні

У найближчі дні українці зможуть спостерігати поступове зниження температури повітря....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

На Донбасі підліток підірвався при спробі розібрати боєприпас

У населеному пункті Тепле Станично-Луганського району (Луганська область) 13-річний хлопчик отримав важкі травми при спробі розібрати боєприпас....