Укладачі списку Савченко-Сенцова помилилися з кримськими чиновниками

Укладачі списку санкцій Савченко-Сенцова допустили юридичний ляп, назвавши в ньому підконтрольних Росії кримських чиновників громадянами Росії.

Про це заявив юрист-міжнародник, колишній уповноважений Кабміну у справах ЄСПЛ Борис Бабин, повідомляє Крим Реалії.

Він зазначив, що в списку санкцій, затвердженому указом президента України Петра Порошенка, всі представники фактичної влади Криму названі громадянами Росії. У їх числі - підконтрольний Росії прокурор Наталя Поклонська і колишні співробітники СБУ, які тепер служать в ФСБ.

- Згідно з українським законодавством, якщо громадянин України добровільно перейшов на службу в іноземне воєнізоване формування чи правоохоронний орган, це є підставою для позбавлення його громадянства України. Але виникає питання, позбавляли чи цих людей громадянства України указом президента України? Можливо, такий указ є і він закритий від громадськості, я цього не знаю. Але те, що написано в санкцій списках - це велика дурість, яка суперечить Конституції України і закону про громадянство. Це не ставить під сумнів нашу позицію по Криму, але це юридичний ляп, який хтось зробив , - заявив Борис Бабин.

За його словами, подібне визнання російського громадянства кримських чиновників може згодом зіграти проти інтересів України, оскільки по суті легалізує його.

В РНБО України, яке розробляло списку санкцій, поки не коментують це питання. Однак на офіційному сайті відомства повідомляється, що він буде доповнюватися за рахунок громадян Росії, причетних до переслідувань українських громадян у Криму.

У четвер, 30 березня, президент України Петро Порошенко підписав закон, який вводить в дію рішення РНБО України про застосування санкцій щодо причетних до справ проти українців Надії Савченко, Олега Сенцова і Олександра Кольченко.

22 березня Донецький міськсуд Ростовської області Росії засудив громадянку України Надію Савченко до 22 років за гратами. Також Надію Савченко засудили до штрафу в розмірі 30 000 рублів за «незаконний перетин кордону». Перед тим суд визнав Савченко винною у вбивстві двох російських журналістів.

Читайте також: Нардепка: У ВР створили об’єднання «Україна – Євроатлантичний вибір!»

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

Група невідомих молодиків захопила кабінет голови Держгеології у Києві

Невідомі особи захопили кабінет голови Державної служби геології та надр України у Києві....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

До України "завітав" черговий російський "гумконвой"

Російський так званий "гуманітарний конвой" перетнув державний кордон України....