Укладачі списку Савченко-Сенцова помилилися з кримськими чиновниками

Укладачі списку санкцій Савченко-Сенцова допустили юридичний ляп, назвавши в ньому підконтрольних Росії кримських чиновників громадянами Росії.

Про це заявив юрист-міжнародник, колишній уповноважений Кабміну у справах ЄСПЛ Борис Бабин, повідомляє Крим Реалії.

Він зазначив, що в списку санкцій, затвердженому указом президента України Петра Порошенка, всі представники фактичної влади Криму названі громадянами Росії. У їх числі - підконтрольний Росії прокурор Наталя Поклонська і колишні співробітники СБУ, які тепер служать в ФСБ.

- Згідно з українським законодавством, якщо громадянин України добровільно перейшов на службу в іноземне воєнізоване формування чи правоохоронний орган, це є підставою для позбавлення його громадянства України. Але виникає питання, позбавляли чи цих людей громадянства України указом президента України? Можливо, такий указ є і він закритий від громадськості, я цього не знаю. Але те, що написано в санкцій списках - це велика дурість, яка суперечить Конституції України і закону про громадянство. Це не ставить під сумнів нашу позицію по Криму, але це юридичний ляп, який хтось зробив , - заявив Борис Бабин.

За його словами, подібне визнання російського громадянства кримських чиновників може згодом зіграти проти інтересів України, оскільки по суті легалізує його.

В РНБО України, яке розробляло списку санкцій, поки не коментують це питання. Однак на офіційному сайті відомства повідомляється, що він буде доповнюватися за рахунок громадян Росії, причетних до переслідувань українських громадян у Криму.

У четвер, 30 березня, президент України Петро Порошенко підписав закон, який вводить в дію рішення РНБО України про застосування санкцій щодо причетних до справ проти українців Надії Савченко, Олега Сенцова і Олександра Кольченко.

22 березня Донецький міськсуд Ростовської області Росії засудив громадянку України Надію Савченко до 22 років за гратами. Також Надію Савченко засудили до штрафу в розмірі 30 000 рублів за «незаконний перетин кордону». Перед тим суд визнав Савченко винною у вбивстві двох російських журналістів.

Читайте також: Нардепка: У ВР створили об’єднання «Україна – Євроатлантичний вибір!»

Рекомендуємо прочитати

Уран не перестает удивлять ученых

Новое исследование из Технологического института Джорджии указывает на то, что необычный угол вращения Урана может являться причиной другой непонятной особеннос....

Це може бути цікавим

Іноземні інвестори можуть отримати посвідку на проживання в Україні

Петро Порошенко підписав документ, який дозволяє іноземним інвесторам претендувати на громадянство України....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Как можно заставить Путина перестать врать

Президент России Владимир Путин врет и об истории, и о политике только тогда, когда на его ложь закрывают глаза....