Підприємствам, які постраждали від кризи, можуть списати до 20% боргу

Верховна рада прийняла у першому читанні законопроект Про фінансову реструктуризацію. Проект закону передбачає застосування механізму добровільної фінансової реструктуризації боргів українських підприємств перед кредиторами, пише НВ.

Передбачені зміни в законодавстві, як пояснює Руслан Демчак, народний депутат БПП, дають можливість досудового врегулювання питання заборгованості підприємств перед банками, постачальниками та іншими пратнерами, з якими підприємство не може розрахуватися.

Розроблений механізм передбачає, що навколо кожного підприємства створюватимуться кредитні комітети, головна умова, щоб до них входив хоча б один банк. Як правило, проблемні позичальники мають заборгованість відразу у декількох банках, відповідно, у комітеті будуть представники кількох фінустанов.

В ході обговорення кредитори оцінюють ризики, і вирішують, чим кожен з них може поступитися підприємству. На те, щоб дійти консенсусу, комітету надається три місяці. Якщо за цей час кредитори не розв'язують проблему заборгованості підприємства, то щодо боржника розпочинають, у відповідності до закону, процедуру банкрутства.

Кредитний комітет, наприклад, здатний списати підприємству до 20% боргу, може дофінансувати підприємство, і навіть ввести додаткових членів ради правління, щоб підсилити менеджмент.

Піти на переговори про перегляд умов погашення заборгованості, у відповідності до законодавства, зможуть не всі боржники. Мова лише про ті компанії, які в останні 2-2,5 роки постраждали від кризових явищ: через девальвацію національної валюти, анексію Криму і бойові дії на сході країни втратили частину бізнесу, і зараз мають труднощі з обслуговуванням боргів.

За словами Олени Коробкової, виконавчого директора Незалежної асоціації банків, потрапити під цю процедуру можуть близько 30-40% підприємств, які наразі мають проблеми з платоспроможністю.

- Ми маємо відмовитися від радянського принципу, коли підприємства після кризи 1990-х були просто порізані на металобрухт. Зважаючи на досвід інших країн, механізм, що пропонується зараз, дав можливість врятувати там до 50% підприємств, - каже Демчак.

У перспективі фінансова реструктуризація не лише врятує корпоративний сектор, і збереже робочі місця, але й оздоровить банківську систему. Наразі такі кредити просто віднесені до категорій проблемних чи безнадійних, під них банки формують значні резерви, вилучаючи з обігу живі кошти і фіксуючи збитки.

До того ж НБУ блокує видачу таким підприємствам додаткових коштів, а в рамках фінансової реструктуризації Нацбанк відкриє можливості дофінансовувати підприємства.

Читайте також: Порошенко попросив зброї

Рекомендуємо прочитати

Росіяни перетворять частину окупованого Севастополя на село

Російська окупаційна влада планує визнати частину населених пунктів і земель Севастополя сільською місцевістю....

Це може бути цікавим

Стало известно, почему смотрины хомячка закончились поножовщиной

Друзья 39-летнего мозырянина пришли к нему в гости и принесли недавно приобретенного хомяка, покупку которого было решено "обмыть"....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В Україні оголошено надзвичайний рівень пожежної небезпеки

Майже по всій території України оголошено надзвичайний рівень пожежної небезпеки....