Експерт розкрив таємницю, навіщо Порошенко поїхав у США

Візит Президента України Петра Порошенка у США має політичне і стратегічне значення.

Таку думку висловив український дипломат, колишній міністр закордонних справ Володимир Огризко у блозі на НВ.

Український президент відправляється з візитом в США. Такі поїздки дуже важливі, оскільки посилають зовнішньому світу правильні сигнали. Думаю, в Москві дуже добре усвідомлюють його політичне і стратегічне значення. І, незважаючи на надії Кремля, що в Україні все розвалиться швидше, ніж у них, ми отримаємо допомогу США. Для нас така допомога дуже важлива, а для Москви вона стане сигналом "не дочекаєтеся": Америка буде тримати руку на пульсі і як мінімум сприяти макроекономічної стабілізації України, — зазначив експерт. Огризко вважає, що українській стороні варто було б, крім економічних аспектів, зробити акцент і на військово-політичних питаннях і в першу чергу на військову допомогу з боку США.

У цей критичний момент, поки ми не перейшли на самозабезпечення в цьому плані (а такі можливості в перспективі Україна має), нам потрібна підтримка, яка стане гарантією того, що Росія не зважиться на ескалацію ситуації в Україні і в Криму, — пише автор.

За словами Огризка, під час візиту піднімуть питання боротьби з корупцією.

Звичайно, під час візиту піднімуть питання боротьби з корупцією в Україні, але, гадаю, наші американські партнери розраховують на роль нових політиків і громадянського суспільства, які здатні тиснути і на нинішню владу. Думаю, не дивлячись на не дуже вражаючі речі, які ми спостерігаємо в сфері боротьби з корупцією, включаючи останнє рішення тепер уже колишнього генпрокурора Шокіна щодо Сакварелідзе, американці продовжать стимулювати громадянське суспільство і нових політиків, щоб процес реформування продовжився. Не можна сказати, що нічого не зроблено — але процес повинен стати більш швидким і ефективним, — вважає експерт. На думку експерта, "нас будуть критикувати за боротьбу з корупцією, вимагати її прискорити, але головний акцент зроблять саме на громадянське суспільство і тиск з його боку на органи державної влади".

Рекомендуємо прочитати

В России политзаключенный Дадин вышел на свободу

Российский политзаключенный Ильдар Дадин освободился из колонии Рубцовска в Алтайском крае....

Це може бути цікавим

Лия Ахеджакова о Борисе Немцове: Для меня эпоха веры и даже слабой надежды закончилась пулей, которую он получил в спину

Я не была знакома с Борисом Ефимовичем, но когда-то пересекались, мы здоровались, не более того....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Глядачів шокував вчинок Джамали на "Голосі країни"

“Що ви з нами зробили? Чому ви нас так довго мучили і не повертали нас? Ви робили все щоб ми не повернулись....