Затверджено Порядок списання з балансу відомчих багатоквартирних будинків у яких розташовані приватні приміщення

Уряд визначив процедуру списання з балансу міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, державними підприємствами та органами місцевого самоврядування багатоквартирних будинків, у яких розташовані приміщення приватної та інших форм власності.

Відповідний проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку списання з балансу багатоквартирних будинків», розроблений Мінрегіоном, схвалений 30 березня на засіданні Уряду.

Порядком списання багатоквартирних будинків з балансу Міністерств, ЦОВВів, держпідприємств та органів місцевого самоврядування зокрема передбачено:

списання з балансу багатоквартирних будинків здійснюється балансоутримувачем на підставі прийнятого ним розпорядчого документу;

для списання багатоквартирних будинків з балансу утворюється комісія;

комісія з метою фіксації технічного стану будинку перед списанням проводить огляд будинку;

за результатами роботи комісії складається акт про списання багатоквартирного будинку за формою згідно з додатком до постанови, який підписується усіма членами комісії та затверджується балансоутримувачем.

Зазначений проект постанови розроблений через невідповідність перебування багатоквартирних будинків на балансі Міністерств, ЦОВВів, держпідприємств та органів місцевого самоврядування положенням Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», в якому йдеться, що усі власники квартир та нежитлових приміщень, що розташовані у багатоквартирному будинку, є співвласниками такого будинку. Відтак подальше утримання на балансі державних установ та органів місцевого самоврядування багатоквартирних будинків не узгоджується з положеннями цього Закону.

Довідка

Відповідно до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку списання з балансу багатоквартирних будинків» процедура списання наступна:

Підставою для списання будинку з балансу є наявність у ньому приміщень приватної форми власності (приватизовані квартири, вбудовані приміщення магазинів чи офісів тощо).

Ініціатором списання може виступати :

  1. балансоутримувач, який визначає чи наявні у будинку приміщення приватної власності (може це здійснювати за допомогою інформації з державного реєстру нерухомості);
  2. приватний власник чи власники приміщень шляхом звернення до балансоутримувача про початок процедури списання з балансу (процедура має бути розпочата у 10 денний термін з дня отримання повідомлення власників).

Про початок процедури списання балансоутримувач приймає розпорядчий документ (наказ, розпорядження) та повідомляє про це мешканців будинку (через власний веб-сайт або оголошення біля будинку та прибудинковій території).

Балансоутримувач затверджує склад комісії у складі не менше 5 осіб (представники балансоутримувача, ЖЕКу, управителя та від співвласників). Комісія проводить огляд для визначення технічного стану будинку та складає акт за формою, що передбачена проектом постанови. Акт подається на  затвердження балансоутримувачу після чого процедура вважається завершеною. Строк проведення процедури списання не більше 2 місяців з дня початку процедури (прийняття рішення про списання ).

Якщо в будинку є приміщення, що належать державі чи місцевій раді, але не оформлені належним чином (не зареєстровані в державному реєстрі нерухомості), то такі квартири окремо беруться Міністерством, ЦОВВ, ДП чи ОМС на баланс та облік до оформлення необхідних документів.

Рекомендуємо прочитати

Українська поліція затримала кримінального авторитета з Грузії

На Житомирщині поліція затримала кримінального авторитета на прізвисько "Зурік", він громадянин Грузії та збирався налагодити в Україні "бурштиновий бізнес"....

Це може бути цікавим

У кого Кабмін відбере субсидії та чи можна інакше

Те, за яким механізмом скорочують субсидії, хто має шанси їх зберегти та яким чином можна зменшити тарифи для всіх проаналізував "Соціальний рух"....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Відомий російський актор потрапив у базу "Миротворця"

Відомий російський актор Сергій Безруков потрапив до бази "Миротворця" через поїздку до Криму, де він взяв участь у пропагандистському заході....