НАБУ візьме під пильний контроль роботу Укрпошти, Аграрного фонду, Украгролізингу та Держрезерву

НАБУ візьме під пильний контроль роботу Укрпошти, Аграрного фонду, Украгролізингу та Держрезерву

НАБУ взяло «під пильну увагу та постійний контроль» діяльність Укрпошти, Аграрного фонду, Украгролізингу, а також Держрезерву. Крім того, детективи мають перевірити факт недоотримання «Нафтогазом» близько 7 млрд грн у 2014 році внаслідок штучного корегування прогнозного балансу надходження та розподілу природного газу. Про це «Публічному аудиту» повідомив Головний підрозділ детективів НАБУ.

«Два місяці «Публічний аудит» надіслав у НАБУ п’ять досліджень, де виявлено корупційні порушення в діяльності Укрпошти, Аграрного фонду, Украгролізингу, Держрезерву. Крім того, «Публічний аудит», виявив крадіжку газу майже на 7 млрд грн – 2 млрд кубів газу, виділені нібито на потреби населення в 2013 році, насправді були перепродані підприємствам за ринковою ціною. Із цим зловживанням ми просили розібратися і в ГПУ, і в СБУ. Зрештою, зрозумівши, що справа не рухається з мертвої точки, надіслали відповідного листа до НАБУ. Днями ми отримали відповідь від НАБУ, що діяльність вказаних держпідприємств та їхніх керівників вже взято «під пильну увагу та постійний контроль». А за окремими з них, на підставі також даних «Публічного аудиту», наразі тривають розслідування кримінальних проваджень», – розповів керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб.

Зокрема, у ході дослідження діяльності «Укрпошти» аудитори виявили, що держкомпанія проводить тендерні закупівлі за цінами, що в середньому завищені на 30%. Через неефективне управління логістикою відбуваються зайві витрати на паливо та надмірний пробіг транспорту. Загальна сума можливих переплат – майже на 150 млн грн.

Бюджетна установа «Аграрний фонд», за висновком «Публічного аудиту», фінансується суто заради утримання самої установи та зберігання запасів, які були закуплені в попередні періоди. Із 12,2 млрд грн, що мали бути повернуті на користь держави в 2012–2014 рр., казна отримала тільки 2,6 млрд грн, тобто 21 % від плану. «Куди дівся залишок у майже 10 МЛРД ГРН – невідомо. У 2015 році, за даними Держказначейства, за перші вісім місяців Аграрний фонд повернув державі всього 3 млн грн при плані в 1,5 млрд. У цілому Фонд зі своїми функціями не справляється, тим не менше гроші з держбюджету на його утримання регулярно виділяються – тільки за останні три роки понад 35 млн грн», – зазначає керівник дослідження Матвій Холошин.

Стосовно «Украгролізингу», то діяльність цієї держкомпанії, як вказують у «Публічному аудиті», швидше нагадує процес перетікання коштів бюджету в кишені її керівників. Так, компанія дозволяла собі закуповувати техніку, яка незатребувана у сфері, а обладнання на суму понад 150 млн грн так і не було передане аграріям. «Взагалі незрозуміло, як компанія зі статутним капіталом у розмірі 1,1 МЛРД ГРН, займаючись діяльністю, яка в принципі не може бути збитковою (здача в оренду с/г техніки), з року в рік показує мільйонні збитки», – акцентують громадські аудитори.

«22 млн грн переплат на закупівлі дизпалива, близько 2 МЛН втрат на реалізації гречки та цукру – це питання до Держрезерву», – вказує Холошин.
Крім того, «Публічний аудит» розкопав, що Азаров та Яценюк «подарували» підприємствам ТКЕ понад 7 млрд грн – в результаті ці кошти недоотримала НАК «Нафтогаз України».

«Сподіваємося, що детективи НАБУ, як те й обіцяно в листі, справді візьмуть до уваги висновки «Публічного аудиту» і використають їх у подальшій роботі Нацбюро, в тому числі для забезпечення належного проведення досудового розслідування кримінальних проваджень», – резюмує керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб.загрузка...

Читайте також

Коментарі