У водосховищах Криму майже не залишилося води

У водосховищах окупованого Криму води залишилося буквально на два місяці. 

Найгірша ситуація з водою – в Південно-Східній частині півострова. Проблеми із запасами води у водосховищах на окупованому півострові чиновники обговорили під час круглого столу на тему: Можливості експлуатації водних ресурсів Південно-Східного Криму.

Так, "заступник голови" міської ради Феодосії Петро Полтавський розповів, що ситуація щодо забезпечення населення питною водою важка в усьому Південно-Східному Криму, але в Керчі, Феодосії і Судаку проблема стоїть особливо гостро, повідомляє Kafanews.

Полтавський, зокрема, сказав, що у Фронтовому водосховищі на сьогодні 5,7 мільйонів кубічних метрів води. Цей запас є, так званим, "мертвим об'ємом" – взяти звідти для населення нічого не можна.

У Феодосійському водосховищі є 8 мільйонів куб. м води, шість з яких − "мертвий» об'єм".

- Йдуть розмови про те, аби очистити забірний ковток по Фронтовому водосховищу, і хоча б ще 1,5 мільйона кубів води звідти взяти. В гіршому становищі тільки Керч, в п'ятницю, 25 березня, закачування туди закінчено і почнеться закачування у Феодосійське водосховище. Але в кращому випадку нам дадуть три мільйони кубів з п'яти заявлених. Це ніщо, адже на добу місто споживає майже 45 тисяч кубів води, а до сезону споживання може зрости до 80 кубів. Води нам не вистачить однозначно. Те, що зараз є у Феодосійському водосховищі, це грубо кажучи, на 60 днів роботи, якщо не менше. Все залежатиме від того, скільки візьме у нас Судак, − розповів Полтавський.

Він додав, що Білогірське водосховище на сьогодні наповнене водою на 37%, а Тайганське лише на 14% − велика частина з цього також мертвий об'єм води.

Також Полтавський повідомив, що Крим можна тимчасово забезпечити водою за рахунок внутрішніх джерел − це буріння водозабірних підземних свердловин. Однак це тимчасова міра, адже такі свердловини виснажуються і засолюються.

За словами чиновника, щоб вирішити проблему на довгострокову перспективу, потрібно вирішувати питання з Україною і Північно-Кримським каналом, або будувати нитку водогону з материкової частини Росії. Однак останній варіант призведе до помітного збільшення тарифів на воду.

 

Рекомендуємо прочитати

Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження проти Вілкула

Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження проти співголови фракції "Опозиційний блок" Олександра Вілкула через несплату податків....

Це може бути цікавим

Полторак: РФ може використовувати навчання в Білорусі для вторгнення

Заплановані на вересень російсько-білоруські військові навчання "Захід - 2017" можуть бути використані Росією для вторгнення....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Гол Кремля в свои ворота: что стоит за заявлением о «Малороссии»

Создание Малороссии — типично российский сюжет, начиная от использования унизительного названия украинских земель, которое не было в употреблении уже сотню лет, ....