У водосховищах Криму майже не залишилося води

У водосховищах окупованого Криму води залишилося буквально на два місяці. 

Найгірша ситуація з водою – в Південно-Східній частині півострова. Проблеми із запасами води у водосховищах на окупованому півострові чиновники обговорили під час круглого столу на тему: Можливості експлуатації водних ресурсів Південно-Східного Криму.

Так, "заступник голови" міської ради Феодосії Петро Полтавський розповів, що ситуація щодо забезпечення населення питною водою важка в усьому Південно-Східному Криму, але в Керчі, Феодосії і Судаку проблема стоїть особливо гостро, повідомляє Kafanews.

Полтавський, зокрема, сказав, що у Фронтовому водосховищі на сьогодні 5,7 мільйонів кубічних метрів води. Цей запас є, так званим, "мертвим об'ємом" – взяти звідти для населення нічого не можна.

У Феодосійському водосховищі є 8 мільйонів куб. м води, шість з яких − "мертвий» об'єм".

- Йдуть розмови про те, аби очистити забірний ковток по Фронтовому водосховищу, і хоча б ще 1,5 мільйона кубів води звідти взяти. В гіршому становищі тільки Керч, в п'ятницю, 25 березня, закачування туди закінчено і почнеться закачування у Феодосійське водосховище. Але в кращому випадку нам дадуть три мільйони кубів з п'яти заявлених. Це ніщо, адже на добу місто споживає майже 45 тисяч кубів води, а до сезону споживання може зрости до 80 кубів. Води нам не вистачить однозначно. Те, що зараз є у Феодосійському водосховищі, це грубо кажучи, на 60 днів роботи, якщо не менше. Все залежатиме від того, скільки візьме у нас Судак, − розповів Полтавський.

Він додав, що Білогірське водосховище на сьогодні наповнене водою на 37%, а Тайганське лише на 14% − велика частина з цього також мертвий об'єм води.

Також Полтавський повідомив, що Крим можна тимчасово забезпечити водою за рахунок внутрішніх джерел − це буріння водозабірних підземних свердловин. Однак це тимчасова міра, адже такі свердловини виснажуються і засолюються.

За словами чиновника, щоб вирішити проблему на довгострокову перспективу, потрібно вирішувати питання з Україною і Північно-Кримським каналом, або будувати нитку водогону з материкової частини Росії. Однак останній варіант призведе до помітного збільшення тарифів на воду.

 

Рекомендуємо прочитати

Нафтогаз перерахував рекордні дивіденди в бюджет

Національна акціонерна компанія Нафтогаз України завершила перерахування до державного бюджету дивідендів за 2016 р в розмірі 13,3 млрд грн....

Це може бути цікавим

МВФ змінить свого постійного представника в Україні

Міжнародний валютний фонд планує змінити свого постійного представника в Україні....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Чем грозит Украине бездействие в вопросах социальной политики

Для Украины стратегическая цель всех пакетов помощи выходит далеко за рамки макроэкономической стабилизации....