Про найпотаємніше : Відкриття проекту Дар'ї Кольцової "КАЗКА КАЗОК"

«Несвідоме, як сукупність архетипів, є осадом усього, що пережило людство віднайтемніших начал. Але не мертвим осадом, не покинутим випаленим полем, аживою системою реакцій та диспозицій, що невидимо, а тому й більш дієво визначає індивідуальне життя»

Карл Густав Юнг «Проблеми душі нашого часу» 

З 1 по 16 квітня в Щербенко Арт Центрі буде представлено персональний проект Дар’ї Кольцової - переможниці конкурсу молодих українських художників МУХі 2015 - «Казка казок».

Виставка поєднує інсталяції, об’єкти, відео та аудіо, які перетворюють простір арт-центру на подорож глибинами колективного підсвідомого, насиченого архетипами, споминами, казками. Важливою складовою у підготовці проекту стала нещодавня подорож Прикарпаттям, де художниця збирала місцевий фольклор, елементи рустикального побуту, спогади. Переосмислені крізь призму сучасності, вони стають кодом для глядача.

Свою назву проект отримав від першої в історії збірки казок, зібраної Джамбаттіста Базіле у Неаполі на початку 17-го століття. Первинна, не стерилізована сучасністю казка, як правило, моторошна та часом гидка, ретранслює три види досвіду: сакральний, сексуальний та досвід смерті. Приховуючи табу під обгорткою символів, казка шепоче про найпотаємніше – те, про що зазвичай мовчать; природнє, якого прийнято соромитися.

Червоною ниткою проект прошивають архетипи – наслідувані позачасові образи, властиві кожній культурі. Художниця розповідає глядачу казку, в якій героїня проходить випробування, здобуває болісні шрами та досвід, блукає та змінюється.

Співавтори тексту: Дар’я Кольцова та Анастасія Євдокимова

Проект "Казка казок" реалізований за підтримки юридичної фірми AEQUO Law Firm - партнера конкурсу молодих українських художників МУХі 2015 - та Zenko art foundation.

Дар'я Кольцова

Народилась у 1987 році в Харкові. Навчалась у Харківській державній академії дизайну та мистецтв, факультет історії та теорії мистецтв. Автор інсталяцій та медіа-проектів, куратор візуальної програми фестивалю ГогольFEST. Брала участь у групових та персональних проектах у Єрмілов Центрі, Харків; мистецькій платформі Ізоляція, Донецьк; Мистецькому Арсеналі, Центрі театрального мистецтва ім. Леся Курбаса, Інституті проблем сучасного мистецтва, Київ. Учасниця проектів у США та Франції. Живе та працює в Києві.

Рекомендуємо прочитати

У росіян на українському кордоні зніматимуть відбитки пальців

У громадян Росії, які не мають біометричних паспортів, при перетині українського кордону будуть знімати відбитки пальців та сітківки очей....

Це може бути цікавим

В зоне проведения АТО начало действовать перемирие

С 00:00 24 июня вступило в силу очередное перемирие, которое еще называют "хлебным", ведь оно связано с необходимостью сбора урожая на Донбассе....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Из-за отмены "закона Савченко" экс-бойцы "Торнадо" начали голодовку

Восемь бывших бойцов батальона "Торнадо", которые сейчас содержатся в СИЗО, объявили голодовку из-за отмены "закона Савченко"....