Росія готова воювати за Україну «до останнього українця», — Горбулін

Росія готова воювати за Україну «до останнього українця», — Горбулін

Тимчасове затишшя на Донбасі потрібно використовувати для прискореного проведення реформ, насамперед, в оборонній сфері.

Таку думку висловив радник президента, директор Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Горбулін у статті для ZN.UA.Часткове затишшя на фронті не повинно вселяти в нас самозаспокійливі думки, що, мовляв,»все закінчилося «. Ми отримали досить умовний перепочинок (в т. ч. завдяки постійно критикованим Мінським угодам), який повинні використовувати для реальних економічних реформ, вдосконалення сектора безпеки і оборони, пошуку системних рішень у протидії гібридним загрозам. Причому вже в найближчому майбутньому. Гібридна війна не почалася і не закінчиться Україною. Вона лише починається, — пише він.

За його словами, навіть якщо військові дії в Донбасі не відновляться, або не наберуть повномасштабного характеру, і навіть якщо російська сторона виконає абсолютно всі пункти Мінських угод і поверне контроль над кордоном України, гібридна війна не припиниться і буде трансформуватися лише частково.

Уже тепер зрозуміло, що крім посилення інформаційного тиску й перетворення «ДНР»-«ЛНР» на тривалий дестабілізуючий фактор українського життя, Росія, так само, як і в Європі, використовує проти України тактику провокування радикальних подій. Останні факти виявлення агентурних «закладок» РФ у лавах українських добровольчих батальйонів та націонал-патріотичних організацій свідчать про те, що Росія готова воювати за Україну «до останнього українця». І «активні заходи» з боку російських спецслужб лише наростатимуть. Показовий випадок: найбільш полум’яний прибічник «Майдану-3″, модератор безлічі сторінок у соцмережах, у яких закликає українських патріотів «виходити на вулицю» та «боротися з режимом внутрішньої окупації», виявився сепаратистом, колишнім «ополченцем», що проживає в Росії. І таких випадків дедалі більше,— йдеться в статті.

Крім того, на думку Горбуліна, дискусія про Донбас часто затьмарює кримську проблему.

— А тим часом мілітаризація Криму йде повним ходом і дуже малоймовірно, що робиться це «просто так»- Крим ще може стати черговим фактором загострення, спровокованим Росією абсолютно свідомо і продумано. Тим паче, якщо будуть в повному обсязі реалізовані плани з нарощування там військових угрупувань, — пише він.
Читайте також: Стратегічна мета Росії — «глобальна анархія», — радник Порошенка


загрузка...

Читайте також

Коментарі