ЄС зобов'язав Україну виплатити Януковичу 6 млн

Суд ЄС зобов'язав Україну виплатити Януковичу і його синам позовні витрати в сумі 6 млн 378,4 тис. грн. Сума повинна бути виплачена у справі щодо оскарження введених проти них Євросоюзом майнових санкцій.

Про це в Facebook повідомила екс-міністерка юстиції України Олена Лукаш.

- На прохання української влади Рада ЄС застосував до ряду осіб безглузді майнові санкції. Але гарантував можливість оскарження такого рішення в Суді ЄС в Люксембурзі. І цим правом скористалися багато. І багатьом ці санкції скасовані , - написала вона.

Вона нагадала, що у вересні 2014 року в процес розгляду скарг українських чиновників в Суді ЄС на прохання Міністерства юстиції України член Паризької палати адвокатів, співробітниця Baker & McKenzie Мехтієва подала клопотання про залучення України в якості третьої особи.

Однак, за словами Лукаш, відповідно до указу президента України від 25.06. 2002 № 581. Міністерство юстиції має узгоджувати свої дії з Міністерством закордонних справ України і з Генеральною прокуратурою України, але Мін'юст цього не зробив.

- В результаті цієї сумнівної ініціативи Міністерства юстиції та Мехтієва 19 грудня 2014 року Кабінет міністрів України був змушений зобов'язати Мін'юст відкликати подані України заяви про вступ до судових процеси ... і 24 грудня 2014 року Україна повідомила Суд ЄС про відкликання своїх заяв про вступ в процес. Цей відгук став причиною того, що суд ЄС наказами від 11 березня 2015 року виключила Україну з реєстрів в трьох справах. Суд ЄС ухвалив рішення про необхідність відшкодувати витрати ряду позивачів, які ті зазнали в зв'язку з подачею Україною таких заяв. Сума, яку Україна тепер повинна компенсувати трьом позивачам: В.Януковичу, О.Янукович, В.Януковичу мл. становить (57 тис. 317,50 фунтів стерлінгів кожному. Через недбалість Мін'юсту сума боргу України вже становить 171 тис. 952,5 фунтів стерлінгів. Це 6 млн 378 тис. 436 грн. Такий ось збиток, - написала вона.

Читайте також: Польський президент закликає НАТО збільшити присутність у Європі

Рекомендуємо прочитати

Депутат: Для України і українців немає жодної різниці між Путіним та Навальним

Для України і українців немає жодної різниці між Путіним та Навальним, заявив народний депутат України Ігор Мосічук....

Це може бути цікавим

​Не вижу, не слышу, не говорю. Как российские СМИ не заметили массовых акций протеста по всей стране

Протестующие вышли на согласованные и несогласованные митинги и шествия в десятках городов, которые вылились в массовые задержания и столкновения с полицией, однако российские медиа предпочли не заметить происходящего....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть