ЄС зобов'язав Україну виплатити Януковичу 6 млн

Суд ЄС зобов'язав Україну виплатити Януковичу і його синам позовні витрати в сумі 6 млн 378,4 тис. грн. Сума повинна бути виплачена у справі щодо оскарження введених проти них Євросоюзом майнових санкцій.

Про це в Facebook повідомила екс-міністерка юстиції України Олена Лукаш.

- На прохання української влади Рада ЄС застосував до ряду осіб безглузді майнові санкції. Але гарантував можливість оскарження такого рішення в Суді ЄС в Люксембурзі. І цим правом скористалися багато. І багатьом ці санкції скасовані , - написала вона.

Вона нагадала, що у вересні 2014 року в процес розгляду скарг українських чиновників в Суді ЄС на прохання Міністерства юстиції України член Паризької палати адвокатів, співробітниця Baker & McKenzie Мехтієва подала клопотання про залучення України в якості третьої особи.

Однак, за словами Лукаш, відповідно до указу президента України від 25.06. 2002 № 581. Міністерство юстиції має узгоджувати свої дії з Міністерством закордонних справ України і з Генеральною прокуратурою України, але Мін'юст цього не зробив.

- В результаті цієї сумнівної ініціативи Міністерства юстиції та Мехтієва 19 грудня 2014 року Кабінет міністрів України був змушений зобов'язати Мін'юст відкликати подані України заяви про вступ до судових процеси ... і 24 грудня 2014 року Україна повідомила Суд ЄС про відкликання своїх заяв про вступ в процес. Цей відгук став причиною того, що суд ЄС наказами від 11 березня 2015 року виключила Україну з реєстрів в трьох справах. Суд ЄС ухвалив рішення про необхідність відшкодувати витрати ряду позивачів, які ті зазнали в зв'язку з подачею Україною таких заяв. Сума, яку Україна тепер повинна компенсувати трьом позивачам: В.Януковичу, О.Янукович, В.Януковичу мл. становить (57 тис. 317,50 фунтів стерлінгів кожному. Через недбалість Мін'юсту сума боргу України вже становить 171 тис. 952,5 фунтів стерлінгів. Це 6 млн 378 тис. 436 грн. Такий ось збиток, - написала вона.

Читайте також: Польський президент закликає НАТО збільшити присутність у Європі

Рекомендуємо прочитати

Ученые вырастили ягнят в искусственных матках

Пластиковая искусственная матка овцы способна питать и поддерживать развитие животного вплоть до момента рождения....

Це може бути цікавим

У Міноборони РФ не вистачило грошей на створення великого військового безпілотника - ЗМІ

Міноборони РФ не вистачило грошей на проект зі створення великого військового безпілотного літального апарату (БЛА) "Альтаїр"....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Експерт пояснив, чому політичні призначення відкидають Україну на 10 років назад

«Політичні призначення себе не виправдали....