Топ-10 проблем українських міст

25 березня у бізнес-школі «МІМ-Київ» в рамках підготовки до старту другого набору на інноваційну освітню програму школа мерів відбувся воркшоп з пошуку ключових проблем розвитку українських міст, учасниками якого стали зокрема міський голова Глухова Мішель Терещенко, Каховки - Андрій Дяченко, Тростянця – Юрій Бова та Фастова - Михайло Нетяжук. До обговорення також долучились народні депутати України Ганна Гопко та Віктор Кривенко, а також ключовий експерт програми ЄС "Підтримка політики регіонального розвитку в Україні" Юрій Третяк.

Голова комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганна Гопко зазначила, що якість кадрів на місцях в Україні на дуже низькому рівні. Крім того у більшості міст або взагалі відсутні стратегії розвитку, або ж вони розроблялись так, що громада міста про них нічого не чула. «Освітня програма «Школа Мерів» є можливістю покращити кадровий потенціал, створити резерв гарних управлінців - господарників та візіонерів», - підкреслила народний депутат України. Ключовий експерт програми ЄС "Підтримка політики регіонального розвитку в Україні" Юрій Третяк наголосив: «Аби ефективно і швидко реалізувати реформу місцевого самоврядування в Україні, важливо залучити активних людей до цього процесу. Дуже хотілося б, щоб програма «Школа Мерів» сприяла системі якісної підготовки кадрів в Україні».

Учасники World-Café напрацювали перелік найбільш типових проблем українських міст, обговорили причини їх виникнення та визначили, які знання потрібні міським головам, аби їх вирішити.

Отже, топ-10 проблем розвитку міст України за версією учасників World-Café:

1. Відсутність стратегій розвитку; 2. Необ'єктивне планування і бюджетування; 3. Бюрократична система управління; 4. Корумпованість місцевих органів влади; 5. Відсутність ефективної комунікації між владою і громадою; 6. Нерозвиненість громадянського суспільства щодо залучення місцевого самоврядування; 7. Відсутність інвентаризації та паспортизації майна міста; 8. Відсутність реакції на провокативні дії; 9. Відсутність системної роботи з маркетингу міста; 10. Недостатня кваліфікація кадрів. Серед причин відставання українського місцевого врядування від світових тенденцій розвитку, зокрема, відзначили низьку активність громадянського суспільства; відсутність мотивації працівників місцевого самоврядування; поганий бізнес клімат – рейдерство і корупцію; відсутність інструментів розвитку бізнесу; відсутність місії міста; інформаційну закритість міст; неінтерактивність влади і громади; нормативну обмеженість рівня заробітної плати; відсутність зовнішнього аудиту; непрозорий підхід до бюджетування; неефективність правоохоронної системи; високий рівень патерналізму; небажання місцевої влади залучати людей; малу кількість відповідальних місцевих еліт; спротив корупціонерів відкритості інформації щодо власності.

Міські голови та громадськість визначили, що найбільш важливими навичками ефективного місцевого самоврядування є взаємодія з залучення громади до процесу прийняття рішень; уміння побудувати систему управління корпоративною культурою; навички стратегічного і проектного менеджменту, планування; економічний розвиток територій: малий і середній бізнес; комунікація і медіація; принципи належного врядування; створення системи управління знаннями; навички застосування позитивного досвіду ззовні; обізнаність в правовій сфері; робота в команді.

Організатори освітньої програми «Школа Мерів» планують внести корективи у навчальний план на основі напрацьованого учасниками заходу. ДОВІДКОВО: Школа мерів – це програма комплексної підготовки міських голів, громадських та політичних діячів, які претендують на роль керманичі міст, а також їх команд до управління містами в умовах децентралізації, за сучасними стандартами публічного управління. Навчання на другій програмі школи відбуватиметься на базі бізнес-школи МІМ-Київ, яка посіла перше місце серед українських бізнес-шкіл у категорії “Excellent Business School” за рейтингом Eduniversal у 2015 році.

Заснував школу голова правління агенції з питань стратегічних комунікацій та розвитку «спільні зусилля» Руслан Рохов. спільно з партнерами він запустив напередодні місцевих виборів пілотну школу, яка відбувалася на базі Києво-Могилянської бізнес-школи. З 13 команд, які в ній навчалися, 3 команди перемогло – міські голови Миколаєва, Житомира та Боярки є випускниками школи мерів.

Школа складається з восьми освітніх модулів, котрі викладаються по п’ятницям, суботам та неділям, стажування в муніципалітетах Польщі та розробки стратегії розвитку міста, а також – підготовка проекту вирішення найболючішої проблеми міста.

Партнерами проекту є Агенція з питань стратегічних комунікацій та розвитку «Спільні Зусилля», бізнес-школа «МІМ-Київ, Клуб «КОЛО». Партнером в організації заходу World Café виступила Громадянська Платформа «НОВА КРАЇНА».

Рекомендуємо прочитати

Бейонсе и Джей Зи назвали новорожденных двойняшек в честь себя

Стали известны имена новорожденных детей Бейонсе и Джей Зи....

Це може бути цікавим

В сети возненавидели внезапно разбогатевшего голубя

Уличный голубь с 20 долларами в клюве навлек на себя гнев пользователей платформы Imgur....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Шарлиз Терон разрешила сыну пользоваться губной помадой

Еще не утихли возмущения людей по поводу нарядов сына Шарлиз Терон, как в сети появился новый повод для обсуждения: пятилетний Джексон не только носит платья, но и п....