Хто вони — російськомовні джихадисти?

Хто вони — російськомовні джихадисти?

За оцінками експертів, в Сирії та Іраку сьогодні воюють до 5 тисяч російських громадян, більшість — у складі «Ісламської держави». Російська влада намагаються контролювати ситуацію, закриваючи мечеті і переслідуючи салафітських імамів. Але всі ці заходи призводять лише до більшої радикалізації молодих ісламістів.

Зупинити їх потік у Сирію поки не вдається, пише Крим Реалії.

Хто вони — російськомовні джихадисти? За етнічним складом це в основному, чеченці, дагестанці і інгуші. Серед них досить багато бідної сільської молоді, особливо з Чечні. Але є і амбітні молоді городяни, які бачать в «ІГІЛ» можливість реалізувати себеМайже всім не вистачає освіти, світського і релігійного, відзначають експерти. Зате вони охоплені гнівом і бажанням мстити за те, що вони вважають несправедливістю світу. Для багатьох, кажуть психологи, від’їзд в «ІГІЛ» — втеча від обставин, в які поставила їх життя, — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що до Олімпіади в Сочі російська влада відкрили кордони і дозволили багатьом радикальним молодим людям виїхати. Але після цього в Росії криміналізували участь в збройних формуваннях за кордоном, закривши багатьом ісламістам можливість повернутися додому.

— Сьогодні Північний Кавказ продовжує залишатися нестабільним регіоном. Серед проблем — невдоволення, пов’язане з невирішеними конфліктами, відсутність верховенства права, грубі порушення прав людини, повсюдне застосування тортур, насильницькі зникнення, проблема з корупцією, економічним розвитком, сучасної клановою системою. Все це не дає можливість молоді розвиватися і штовхає її до релігійного екстремізму, — вважають експерти.

Читайте також: У Кремлі просять не створювати «істерику» стосовно справи Савченкозагрузка...

Читайте також