У Києві можуть почати штрафувати за мат на вулиці і сміття повз урни

У мерії підготували законопроект, який дозволить місцевій владі встановлювати свої правила і систему покарання в місті.

Киян і гостей міста хочуть привчити не плювати на тротуар, не кидати сміття повз урни і не лаятися матом в громадських місцях. Влада Києва підготували проект, що дозволяє їм штрафувати за це всіх неохайних громадян.

Про це «Вістям» розповів глава департаменту благоустрою КМДА Дмитро Білоцерківець. У поліції кажуть, що будуть діяти за законом, але на кожен недопалок не вистачить патрулів.

Любителів курити в парках, розпивати пиво на дитячих майданчиках, а також кидати сміття на дорогу чекає «сюрприз». Влада Києва спільно з Нацполіціей підготували законопроект змін до Адміністративного та Цивільного кодексів, що наділяють їх додатковими повноваженнями.

Порушників порядку і правил пристойності в громадських місцях після прийняття змін зможуть штрафувати. Як доказ правопорушення автори вважають за необхідне використовувати відеозапис.

Проект, за словами одного з його ініціаторів Дмитра Білоцерківця, знаходиться в завершальній стадії. «Порядок в місті залежить не тільки від міської влади і комунальників. На жаль, в Києві багато нечупар, які де стоять, там і смітять. Як місто може на них вплинути? У цивілізованих країнах на це впливають за допомогою штрафів. У нас є система адмінпротоколу. Згідно із законом поліцейські можуть оштрафувати за розпивання спиртного в громадських місцях, куріння на зупинці. Але на практиці це не працює», - каже Білоцерківець.

Якщо людина не дає свої паспортні дані, адмінпротокол навіть неможливо скласти, продовжує чиновник. Тобто система покарання не працює, і тому потрібно змінювати Адміністративний кодекс щодо адмінпротоколів, дозволивши міської влади застосовувати штрафи до порушників порядку, впевнений наш співрозмовник.

За його словами, правом штрафувати хочуть наділити поліцію. «Думаю, що на першому етапі штрафи повинні бути невеликі, щоб люди звикли, що не залишаться безкарними за свої дії. Але потім вони повинні збільшуватися. І визначати розміри штрафів повинні будуть самі населені пункти », - вважає Білоцерківець.

Для підприємств, що завдають шкоди міському благоустрою, Білоцерківець пропонує збільшити штрафи взагалі в 10 разів. «Зараз на територіях, які знаходяться на балансі великих підприємств, часто повний бардак, а поруч проходять люди. Знаєте, який штраф покладається за це підприємству? 1700 грн, як і для маленького МАФу », - сказав Білоцерківець.

У законопроекті пропонується, щоб адмінпротокол можна було скласти навіть заочно, без присутності порушника, за допомогою відеофіксації, володіючи даними про власника. Після чого передати протокол на адмінкомісію, де порушник може його оскаржити а штраф, згідно з протоколом, може стягнути податкова, уточнив чиновник. За його словами, запустити проект можна буде до кінця року.

У поліції розповіли, що в багатьох випадках обмежуються усним попередженням. «Зараз, згідно Адмінкодексу, у поліції є повноваження накладати штрафи за куріння в громадських місцях на 51-1700 грн і на 3400 грн при повторному порушенні. За розпивання пива і алкоголю - до 85 грн, при повторному розпиванні протягом року - до 119 грн. Але, як правило, поліцейські обмежуються усним попередженням. Але ми ж не можемо біля кожного приставити поліцейського. Та й як це буде виглядати? Штрафувати все місто? »- Каже речник поліції Києва Оксана Блищик.

Хоча, за її словами, якщо буде розроблений відповідний механізм, то поліцейські будуть виконувати закон.

Рекомендуємо прочитати

В Україні відкрили дані про власників компаній

Україна відкрила дані про бенефіціарів компаній та стала першою країною у світі, яка приєдналася до Глобального реєстру бенефіціарних власників – ініціативи Transpa....

Це може бути цікавим

У Києві перевищено рівень забруднення повітря

У деяких районах столиці рівень забруднення повітря у багато разів перевищує гранично допустиму концентрацію....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В Киеве на Андреевском спуске образовался огромный провал

Проседание почвы вызвало появление огромного провала на Андреевском спуске в Киеве....