Шокін не хоче співпрацювати з Антикорупційним бюро

Шокін не хоче співпрацювати з Антикорупційним бюро

Генеральний прокурор Віктор Шокін офіційно наказав прокурорам не передавати справи в Антикорупційне Бюро і Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

Про це написав глава Центру протидії корупції Віталій Шабунін в своєму блозі на Українській правді.

 — Іскри з кабінету розлітаються підрозділами генпрокуратури у вигляді конкретних ЦУ: справи, що їх витребовують Антикорупційне Бюро та Спец. антикорупційна прокуратура – не віддавати, — зазначив він.

За словами Шабуніна, в ГПУ опублікували 10 підстав, чому НАБУ і Спеціалізована антикорупційна прокуратура не можуть подавати заявки та розслідувати справи.

 — Разнарядка Генпрокурора містить перелік з 10 пунктів законодавства, якими мають послуговуватися прокурори для офіційної відмови у передачі справ до Бюро або Спец.Прокуратури. Тут є аргументи на будь-який прокурорський смак – від перекручування до красивої маніпуляції, — написав він.

Так, згідно з документами, йдеться про те, що закон нібито не наділяє директора НАБУ правом витребувати кримінальні провадження.

  — Твердження, підписані Шокіним, що «закон не надає права Директору НАБу витребовувати провадження та не вказує працівників НАБу, які мають таке право» – правове невігласвто та маніпуляція, — зазначив Шабунін.

Також у документі стверджується, що директор і працівники НАБУ нібито не мають підстав для доступу до матеріалів кримінального провадження.

При цьому Шабунін зазначає, що ч.5 ст. 216 КПК дозволяє детективам розслідувати в разі потреби будь-яке кримінальне провадження.

Активіст також повідомив, що Шокін вирішив доповнити своїми рознарядками кримінальний кодекс.

  — Шокін уточнив, що не тільки генпрокурор може вирішити спір про підслідність, але й виконуючий обов’язки!! Такої норми в КПК немає!, — заявив Шабунін.

Активіст стверджує, що це розпорядження Шокіна з’явилося після наради в главку, де керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький намагався виробити разом з першим заступником генпрокурора Юрієм Севрук конкретний порядок витребування кримінальних проваджень та строків, що автоматично зняло б усі питання.

 — Натомість «генерали» з Різницької вирішили всіх пошити в дурні, — написав Шабунін.загрузка...

Читайте також

Коментарі