AP: «Ісламська держава» підготувала 400 бойовиків для терактів у Європі

AP: «Ісламська держава» підготувала 400 бойовиків для терактів у Європі

За даними представників спецслужб, у таборах «Ісламської держави» пройшли підготовку від 400 до 600 бойовиків, перед якими стоїть завдання сіяти хаос у Європі.

Терористичне угруповання «Ісламська держава» (ІД) підготувало не менше 400 бойовиків, завданням яких є здійснення терористичних актів у Європі. Про це у четвер, 24 березня, повідомила інформагенція AP з посиланням на представників європейських та іракських спецслужб, а також депутата французького парламенту.

Ісламісти мають діяти у складі невеликих напівавтономних осередків, які самі вибирають час, місце та способи нападу, щоб посіяти максимальний хаос. Готують терористів у таборах на території Сирії, Іраку та, можливо, країн колишнього СРСР. Як нагадує AP, один з ватажків терористичних атак 13 листопада 2015 року у Парижі перед смертю заявляв, що прибув до Європи у складі багатонаціональної групи з 90 бойовиків, які розосередилися «практично повсюди».

Курс підготовки терористів передбачає навчання стратегії бою, роботи з вибухівкою, розвідці та контррозвідці. «Відмінність у тому, що у 2014 році дехто з цих бойовиків ІД тренувався лине пару тижнів. Тепер стратегія змінилася. Вони створюють спеціальні підрозділи. Тренування триває довше. І завдання полягає тепер не в тому, щоб убити якомога більше людей, а радше щоб провести якомога більше терористичних операцій, аби ворогові доводилося витрачати більше грошей та задіювати більше людських ресурсів», — розповів один з представників спецслужб.

За даними французької сенаторки Наталі Гуле, «Ісламська держава» підготувала для нападів за кордоном від 400 до 600 бойовиків. При цьому до Сирїі, щоб взяти участь у бойових діях на боці ІД, виїхали близько 5000 європейців.

Нагадаємо, що 22 березня у Брюсселі відбулися теракти в аеропорту «Завентем» та на станції метро «Маальбек», внаслідок яких загинули щонайменше 31 особа, ще приблизно 300 людей дістали поранення. Відповідальність за напади взяла на себе «Ісламська держава».

Автор: Дмитро Губенко, джерело: dw.comзагрузка...

Читайте також