Як впливає дерегуляція на будівельну галузь

В Україні триває процес дерегуляції будівельної галузі та спрощення дозвільно-погоджувальних процедур у будівництві. Першими результатами цієї роботи є збільшення у 2015 році на 13% обсягів прийняття житла в експлуатацію у порівнянні з попереднім періодом, що складає 11 млн. квадратних метрів.

Про це сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Максим Малашкін під час відкриття міжнародної виставки InterBuildExpo 2016. «Будівельна галузь та її сталий розвиток – одна з важливих сфер економіки України. І, не дивлячись на складну економічну ситуацію, держава має великий потенціал для розвитку цієї галузі, реалізації нових проектів з використанням новітніх технологій та сучасних матеріалів. При цьому ми поєднуємо забезпечення інтересів територіальних громад і забудовників», - зазначив Максим Малашкін.

Заступник Міністра нагадав, що в частині дерегуляції Урядом здійснюються відповідні заходи, спрямовані на спрощення дозвільних процедур.

«Сьогодні триває передача повноважень Держархбудінспекції на місця. Запроваджено електронні сервіси, коли подання декларації, реєстрація документів, подання документів для отримання ліцензії тощо відбувається в електронному вигляді», - розповів він.

Урядовець нагадав, що з метою підвищення показників України у рейтингу Doing Business та подальшого спрощення і прискорення усіх процедур у будівельній галузі урядом вирішуються питання пайової участі, отримання забудовниками поштових адрес, генерального планування міст тощо. Мінрегіоном розроблений відповідний законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення умов ведення будівельної діяльності».

«Окремо вирішується питання спрощення процедури приєднання до електричних мереж – відповідний законопроект, схвалений Урядом, найближчим часом вже буде зареєстрований та поданий на розгляд Верховної Ради України. Загалом триває оновлення та удосконалення нормативно-правової бази у будівельній галузі, що в результаті створить належні умови для функціонування підприємств будівельного комплексу та сприятиме розвитку вітчизняної галузі виробництва будівельних матеріалів», - додав Максим Малашкін.

Рекомендуємо прочитати

Российская армия может вторгнуться в Украину всего за несколько часов

Если в России отдадут политический приказ о расширении вооруженной агрессии против Украины, то регулярная российская армия сможет вторгнуться за считанные часы....

Це може бути цікавим

Асад готов к сотрудничеству с США на своих условиях

Сирия готова к сотрудничеству с Соединенными Штатами, в случае если Америка изменит свое поведение....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Портников: Мы уже который год живем в третьей мировой войне

Когда спустя годы мы будем анализировать историю начала нашего тысячелетия, может оказаться, что мы уже который год живем в третьей мировой войне, считает украинский журналист Виталий Портников....