Україна впроваджує стандарти ЄС в системі управління відходами електронного та електричного обладнання

Питання утилізації відходів електронного та електричного обладнання, зокрема відпрацьованих батарейок, потребує негайного вирішення. Адже в Україні щороку утворюється близько 10 мільйонів тон побутових відходів, в тому числі сотні тон електронних відходів, які несуть загрозу для екології та людей.

Про це сказав Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода під час відкриття проекту Twinning «Впровадження систем управління відходами електронного та електричного обладнання (WEEE) в Україні».

«За підтримки Європейського Союзу ми розпочинаємо роботу з наближення українського законодавства з питань поводження з відходами до стандартів ЄС. Зокрема йдеться про  впровадження ефективних та сталих механізмів збору та утилізації відпрацьованих батарейок та електронних відходів. Адже за офіційними даними в Україні щорічно продається 4.500 тон акумуляторів та батарейок, які в основному викидаються на полігони побутових відходів. Саме ці види відходів несуть неабияку небезпеку для навколишнього середовища та людей», - зазначив В’ячеслав Негода.

За його словами, сьогодні необхідно реформувати систему поводження з побутовими відходами в Україні. Для цього потрібно актуалізувати наявне законодавство та розробити і прийняти цілу низку нових законодавчих та нормативно-правових актів.

«Невід’ємною частиною побутових відходів є відпрацьовані батарейки та прилади електронного та електричного обладнання. Тому є нагальна потреба на законодавчому рівні вирішити питання створення системи поводження з ними», - вважає Перший заступник Міністра.

«Приєднання до цього проекту допоможе нашій державі якнайшвидше привести законодавство у сфері поводження з побутовими відходами, в тому числі і небезпечними, у відповідність до норм і стандартів Європейського Союзу», - додав В’ячеслав Негода.

Він також наголосив на тому, що в Україні гостро стоїть питання демонополізації ринку послуг з перероблення та захоронення побутових відходів.

«Його вирішення  відображене у законопроекті «Про житлово-комунальні послуги», який прийнятий в першому читанні і готується до другого читання у профільному комітеті ВРУ. Також потребує вирішення питання налагодження ефективної системи збору використаної тари та упаковки, що є у складі побутових відходів», - зауважив В’ячеслав Негода.

Урядовець також нагадав, що дотримання європейського принципу «розширеної відповідальності виробника», співпраця виробників товарів в упаковці з органами місцевого самоврядування відображено у законопроекті «Про упаковку та відходами упаковки». Цей законопроект, розроблений Мінрегіоном за участі представників органів місцевого самоврядування, соціальних партнерів та представників бізнесу у сфері виробництва тари і упаковки, вже зареєстрований у Верховній Раді України.

Довідка

Метою проекту «Впровадження системи управління відходами електронного та електричного обладнання» є мінімізація негативного впливу побутових небезпечних відходів для збереження якості ґрунту, води та атмосфери на засадах, передбачених Директивою ЄС щодо відходів. Міністерство визначено бенефіціаром цього проекту.

Проект Твіннінг буде впроваджуватися Агентством з питань охорони навколишнього середовища Австрії, Міжнародним офісом Води - Франція, та Міжнародним та південноамериканським фондом  з питань управління і державної політики - Іспанія.

Наразі заінтересованими сторонами підписано Контракт по Проекту Twinning. Передбачається, що він триватиме 21 місяць. Його загальна вартість, що фінансується Європейським Союзом, становить 1.200.000 EUR.

З метою впровадження Проекту Twinning в Мінрегіоні утворено Робочу групу, склад якої затверджено наказом від 22.05.2015 № 11

Рекомендуємо прочитати

Пологи платні чи безплатні. Як медреформа вплине на майнову дискримінацію

Міністерство охорони здоров'я спростувало дану інформацію, наголошуючи, що відповідно до останньої редакції від 17 липня ведення вагітності та пологи для громадян ....

Це може бути цікавим

На Нептуні та Урані можуть іти "алмазні дощі"

Фізики відтворили в лабораторії умови, за яких усередині крижаних планет відбуваються "алмазні дощі"....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Смертельна ДТП під Києвом: водій на "Жигулях" зніс стовп і загинув

У селі Старі Петрівці вчора ввечері сталася страшна аварія....