У Харкові переселенці та місцеві зіграли виставу про спільні проблеми

На вихідних у Харкові відбувся семінар з форум-театру, де жителі Харкова та Харківської області разом з переселенцями створили спільну виставу про актуальні складності.

На показі форум-вистави “Втрачений мир” 20 березня у харківському IDP Business Space глядачі змогли не тільки оцінити роботу групи, але й втручатися в хід театрального дійства, тестуючи власні уявлення про вдалі стратегії для вирішення показаних проблем.

8-10 березня київський “Театр для діалогу” у співпраці з харківськими партнерками Анною Горіною та Вікторією Преображенською в рамках проекту “Сприяння миру через діалог мовою театру” провели безкоштовний семінар з методики “театру пригноблених”.

На семінарі зібралися жителі Харкова, Чугуєва та Ізюма - як давні, так і ті, хто переїхав до Харківської області нещодавно у зв’язку зі збройним конфліктом на сході України. Разом вони створили виставу “Втрачений мир”, яка на наступному тижні буде також показана у Балаклії, Ізюмі та Чугуєві Харківської області.

“В мене сильні враження після вистави. Я вирішила дуже багато проблем, які носила в себе всередині. Зараз я на них подивилася ззовні і знайшла виходи”, - відмітила глядачка вистави, харків’янка Наталя.

“На початку мені здалося, що нічого надзвичайного з цього форум-театру не може вийти. Я був приємно вражений тими можливостями, які ця методика дає в роботі”, - заявив після вистави учасник семінару Юрій Чумак з Чугуєва.

У виставі, яку створили учасники семінару, мова йшла про втрату коханої людини через бойові дії та про складнощі, з якими стикається людина після того, як, втративши майже все, приїздить на мирну територію своєї держави.

Після показу трагічних сценок у залі запанувала тиша, і втручатися у виставу, як це передбачає формат форум-театру, глядачі наважилися не одразу. Однак після дискусії про те, що є спільного між героями постановки та реальністю самих глядачів втручання пішли одне за одним. І ось уже і переселенці, і місцеві, люди різних поколінь та з різних міст, забувши про відмінності, обговорювали всім їм однаково важливі теми: про стереотипи, які перекривають шлях до порозуміння та щасливого співжиття, та про різницю між позицією жертви та позицією активного члена спільноти.

Під кінець участі у форум-виставі відвідувачі події вичленували цілий набір стратегій, до яких варто вдаватися, щоб зробити свою громаду сильною та ресурсною для всіх її членів. Виділяти час на суспільне життя і кожного дня осмислювати власну позицію щодо того, що відбувається в суспільстві, більше розповідати громаді про можливості, що існують, та зупиняти прояви стереотипів принаймні у найближчому оточенні - такі стратегії для розвитку сильної спільноти вивів зал в результаті двох годин спілкування мовою театру.

“Було незвично. Тут є люди, які дали мені дуже багато. Завдяки одне одному можна було щось зрозуміти в собі. Ми можемо дати щось одне одному. Допоможи ти - допоможуть тобі”, - підкреслила після показу учасниця Юлія з Чугуєва.

Проект “Сприяння миру через діалог мовою театру” в рамках діяльності Української ініціативи зміцнення громадської довіри (UCBI) фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

В рамках проекту “Театр для діалогу” проведе ще три таких семінари - в Запорізькій, Дніпропетровській та Донецькій областях. Групи, в яких разом будуть працювати місцеві та переселенці, створять ще три вистави, кожна з яких буде показана по чотири рази - як в обласному центрі, так і в невеликих населених пунктах.

Ініціатива «Театр для діалогу» була заснована в лютому 2014 року як рух солідарності з протестувальниками Майдану та як альтернатива насильству у відповідь на кризу в Україні. В якості громадської організації "Театр для діалогу" було зареєстровано на початку 2015 року. Сьогодні «Театр для діалогу» - це українська неприбуткова громадська організація, яка працює з громадськими та профспілковими активістами, а також представниками різних дискримінованих груп та людьми, що прагнуть до соціальних іновацій. На заходах ГО “Театр для діалогу” ці люди мовою театру обговорюють пригноблення, з якими вони стикаються, і разом знаходять індивідуальних стратегій та системних рішень для актуальних проблем.

Рекомендуємо прочитати

У Києві щочетверга будуть влаштовувати спецприбирання у будинках

Починаючи з 17 серпня, кожного четверга відбуватиметься масштабне прибирання, під час якого комунальники наводитимуть лад у будинках та на вулиці....

Це може бути цікавим

Кияни старшого віку вийшли на вранішню руханку

«Батьківщина» Києва допомогла старшим жителям столиці організувати вранішню руханку....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

"Динозавр Франкенштейна" из Чили оказался "потерянным звеном" эволюции

Причудливый травоядный динозавр-"франкенштейн" из Чили, одновременно похожий на тираннозавров и велоцирапторов, оказался "потерянным звеном эволюции", связывающи....