Бойовик «ДНР» розповів, як Савченко брали в полон

Бойовик «ДНР» розповів, як Савченко брали в полон

Підполковник «ДНР» з позивним «Ілім» заявив, що він особисто брав в полон Надію Савченко, і що відбувалося це за чотири години до початку обстрілу, в результаті якого загинули російські журналісти.

Про це він повідомив в інтерв’ю російському інтернет-виданню Медуза.

У своїй розповіді «Ілім» підтвердив головний аргумент адвокатів Савченко про невинність їх клієнтки: боєць стверджує, що вона була взята в полон до полудня 17 червня 2014 року, тобто до обстрілу селища Металіст, в результаті якого загинули журналісти ВГТРК.

Мені складно сказати, коли саме, але бій почався годині о восьмій, а в 12 дня Савченко вже передали особисто міністру оборони ЛНР, нинішньому главі ЛНР Ігорю теслярських в руки. Це все сталося години за чотири, це я гарантовано можу сказати, — підкреслив «Ілім».

Бойовик «ЛНР» розповів, що пам’ятає той момент, коли до нього підвели полонену:

Це виявляється невідома дівчина. «Ілім» задає їй питання: «Як тебе звуть?» Вона мовчить. «Ілім» б’є її прикладом по голові, і вона відповідає: «Надя».»Ілім» задає їй друге питання: «Твій позивний?» вона знову мовчить, «Ілім» б’є її прикладом по голові, після чого вона відповідає: «Пуля»».

Згідно зі свідченнями бойовика, в цей момент до нього під’їхав начальник військової комендатури ЛНР Сергій Грачов ( «Грач»), який в подальшому давав свідчення в суді. «Ілім» з «Грачем» змотують Савченко руки скотчем, одягають їй пакет на голову, кидають в багажник і виїжджають на штаб («Заря») в Луганськ.

Згідно зі свідченнями, «Ілім» і «Грач» привозять Надію Савченко на «Зарю» і особисто передають тодішньому міністру оборони ЛНР Плотницькому Ігорю Венедиктовичу. Там Савченко беруть журналісти Lifenews, і «з нею починається робота».

Він каже, що полонених захопили до обстрілів — все, питання знято. У рамках цієї кримінальної справи — він ідеальний свідок захисту, — зазначає видання.

Журналістка «Нової газети» Юлія Полухина, яка працювала в «Луганській Народній Республіці», підтверджує особистість «Іліму». За її відомостями, він дійсно був заступник командира військової комендатури ЛНР і брав участь у бою, після якого взяли в полон Надію Савченко.

Як повідомляє видання, свідчення «Іліма» про бій і полонення Надії Савченко взагалі не розходяться з лінією захисту.

Однак, до суду «Іліма» в якості свідка не запрошували — замість нього допитали «ополченців» Дмитра Ословського «Бекаса» (за версією слідства, брав участь в затриманні Савченко) та Сергія Моїсеєва «Кепа» (імовірно, відвіз її в Луганськ). Вони говорили, що Савченко була взята в полон вже після вбивства журналістів ВГТРК.загрузка...

Читайте також

Коментарі