Закриття Меджлісу стане кульмінацією репресій проти кримських татар — Amnesty

Закриття Меджлісу стане кульмінацією репресій проти кримських татар — Amnesty

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International в Україні заявила, що закриття Меджлісу в окупованому Росією Криму стане кульмінацією репресивних заходів проти кримськотатарської громади. Про це заявила директор Amnesty International в Україні Тетяна Мазур, передає Радіо Свобода.

Як повідомляється, найбільше від репресивної політики де-факто влади Криму страждає кримськотатарська громада.

— Її публічні заходи регулярно забороняються, в домівках лідерів та активістів відбуваються обшуки, їх затримують на основі політично вмотивованих звинувачень. Примусове закриття кримськотатарських медіа позбавило спільноту місцевих незалежних ЗМІ. Закриття ж Меджлісу буде кульмінацією репресивних заходів проти кримських татар, — заявила Мазур.

В правозахисній організації наголошують на необхідності зняти з Меджлісу тавро «екстремістської організації» і припинити переслідування тих, хто має відмінні від окупаційної влади в Криму погляди.

— Безпідставне звинувачення Меджлісу у тому, що він є «екстремістською організацією», необхідно зняти, а репресії проти кримськотатарських, проукраїнських чи будь-яких інших активістів, котрі висловлюють власні погляди у Криму, мають бути припинені. Належним чином має також дотримуватись право на свободу зборів, об’єднань та вираження, — йдеться у заяві організації.загрузка...

Читайте також

Коментарі