Під Одесою чиновники попалися на полюванні в заповіднику

Під Одесою чиновники попалися на полюванні в заповіднику

Любителі рідкісних пташок. Скандал навколо чиновницької полювання в заповіднику в Одеській області набирає обертів. Але справу хочуть зам’яти — стверджують екологи, які — власне — і влаштували засідку маститим браконьєрам. Подробиці розбирались у суті цієї справи.

Засідку на березі озера, де ночують дикі гуси, казарки та інші птахи організували безпосередньо директор парку і його заступник. І ось близько п’ятої години ранку — з’явилися троє мисливців з рушницями. Екологи стали знімати їх на відео, у відповідь — агресія.

Це Володимир Друговін, колишній начальник Татарбунарського райвідділу міліції, нині — голова районного товариства мисливців і рибалок. Ще двоє чоловіків встигли сховатися на джипі, попередньо розбивши фотокамеру.

Взагалі, на території парку будь-яке полювання табу, а тим більше навесні, коли відстріл заборонений по всій країні. У Друговіна, кажуть екологи, документів не було навіть на зброю.

«Коли я задала питання, на якій підставі ви взагалі тут знаходитеся, то він каже: мені це не потрібно, мене тут всі знають, тому що я цар», — говорить Ірина Вихристюк, в.о. заступник директора НПП «Тузловські лимани».

Щоб Цар не щез на своїй «Ниві», і поліція змогла все зафіксувати, директору парку довелося піти на крайні заходи.

«Друговін просто їхав на величезній швидкості, я схопився за дверку, другою рукою хотів за нього взятися, але він відштовхнув! Я тоді руку просунув через кермо, і прямо потрапила моя рука на ключ запалювання, я його провернув і витягнув — і машина встала, природно «, — говорить Іван Русєв, в.о. директора НПП «Тузловські лимани».

У колишнього міліціонера своя версія того, що сталося. Каже, абсолютно законно отстреливал того ранку хижаків — шакалів і лисиць. Причому — робив це зовсім не на території парку.

«На даний момент межі парку не визначені! У них немає кордонів! У них немає актів відводу, у них немає держакту! Є просто голий указ президента», — говорить Володимир Друговін, голова Татарбунарського товариства мисливців і рибалок.

А ось інший місцевий мисливець, та й в адміністрації самого парку — стверджують: кордони є і чітко позначені

«Повністю обмежена територія, яка є на карті, яка прописана. Ну, це однозначно заповідна територія! У нас процвітає браконьєрство просто», — говорить Сергій Пушков, голова мисливського колективу.

У поліції, тим часом, відкрили кримінальне провадження за статтею «незаконне полювання» — і відправили запити в Міністерство екології, щоб ті роз’яснили:  або парк, або не парк.

«Це територія, яка розташована між двома озерами і яка позначена як територія парку в деяких документах», — говорить Сергій Мельник, начальник Татарбунарського райвідділу поліції.

Крім того, Друговін нібито надав правоохоронцям дозвіл на відстріл диких тварин. Але екологи запевняють — таких документів при собі він не мав.

І вважають, що, судячи з усього, справа хочуть спустити на гальмах: аж надто туго в районі всі зав’язані.загрузка...

Читайте також