Як в Україні розбудовують рівноправне та інклюзивне суспільство

У середу, 23 березня 2016 року, об 11:00 Британська Рада та Національна Асамблея Інвалідів України проведуть прес-конференцію для підведення підсумків проекту «Інклюзивні рішення для рівноправного та відповідального суспільства» в Україні. Під час зустрічі ми презентуємо результати та досягнення проекту, мета якого – розбудова рівноправного та інклюзивного суспільства. Британська Рада розпочала роботу над проектом у лютому 2013 року за підтримки Національної Асамблеї інвалідів України – організації, що об’єднує 108 неурядових організацій людей з інвалідністю, і виступає соціальним партнером держави щодо формування політики у сфері соціального захисту людей з інвалідністю та забезпечення їх прав.

Цілями проекту були доступність (архітектурна, транспортна, інформаційна) відповідно до статті 9 Конвенції ООН про права людей з інвалідністю; інклюзивне навчання на всіх рівнях освіти; представництво людей з інвалідністю в органах влади та їхня участь у процесі прийняття рішень; забезпечення послуг, що надаються людям з інвалідністю, у тому числі незалежне проживання; працевлаштування та зайнятість для людей з інвалідністю.

«Лозунг “Нічого про нас без нас” задає тон всьому проекту. І така психологічна настанова змінює підходи не лише представників влади та ЗМІ до питання людей з інвалідністю. Вона надихає самих людей з інвалідністю на ті дії, яких вони від себе не очікували тому, що не були впевнені у собі. Таким чином вони стають повноправними членами суспільства», – коментує Наталія Василюк, заступник директора Британської Ради в Україні. За три роки активної роботи активісти досягли наступних результатів:

• Створили та поширили міжнародні стандарти прийняття інклюзивних рішень для налагодження діалогу між владою та громадськими організаціями. • Розробили 3 посібники «Нічого для нас без нас» (березень 2015 р.) з інклюзивного прийняття рішень для органів влади, недержавних організацій та засобів масової інформації. • Провели серії тренінгів для якнайширшого включення людей з інвалідністю в процеси прийняття рішень – тренінг для тренерів (жовтень 2014 р., участь взяло 12 тренерів-предстаників ГОІ, державних органів влади, ЗМІ). Після цього тренери провели локальні заходи, їх відвідало більше 250 учасників. Було проведено тренінги для помічників народних депутатів Верховної Ради України – березень 2015 р. Також проведено одноденний фаховий воркшоп для журналістів у січні 2016 р. • Полегшили доступність відповідно до статті 9 Конвенції ООН про права людей з інвалідністю. Британська Рада профінансувала проект встановлення ліфту для медичного центру м. Вінниця, що реалізований ГО «Гармонія» у грудні 2015 р. • Надали фінансову підтримку проекту щодо адаптації людей з інвалідністю для забезпечення їх незалежного життя, а саме відкриття тренінгового центру незалежного проживання у Вінниці разом із ГО «Відкриті серця» у вересні 2015 р. • Організували навчальний візит для шести представників влади, громадських організацій та медіа до Великобританії (жовтень 2013 р.) для дослідження процесу відкритого та інклюзивного прийняття рішень у галузі інвалідності. • Провели національний семінар для 46 учасників у Києві, у грудні 2015 року, для розповсюдження результатів проекту та найкращих практик серед представників громадських організацій та місцевих органів влади, що працюють у сфері інвалідності у різних регіонах України. • Відредагували закони, законопроекти, підзаконні актів та ін.. у відповідності з коректною термінологією, Конвенцією про права людей з інвалідністю, інклюзивності та ін. «Коли ми думаємо про системні зміни, ми маємо починати з себе, далі зі своїх організацій і тільки тоді переходити до інституцій на місцевому на національному рівнях. IDEAS – це велика міжнародна сім'я зі своїми особливостями, що працювала над важливою темою – включення людей з інвалідністю в життя суспільства в якості рівноправних його членів. Пройшовши певний шлях розвитку, подолавши бар’єри і стереотипи по відношенню до людей з інвалідністю, ми досягли успіху», – розповідає Лариса Байда, начальник відділу організаційно-правової діяльності і взаємодії у сфері соціального захисту інвалідів Національної Асамблеї інвалідів України.

Рекомендуємо прочитати

«Клеточное оптоволокно» позволит передавать сигнал в крови

Взвешенные в воде частицы песка и пыли, глина и пыльца, микробы и планктон делают ее мутной и рассеивают свет, в том числе и лазерное излучение....

Це може бути цікавим

Досвід українських та міжнародних компаній, що працевлаштовують людей з інвалідністю

ромадська думка щодо допомоги особам з інвалідністю не перше десятиліття схиляється до того, що таким людям потрібне не тільки і не стільки повне утримання, а нато....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

У Києві розпочався фестиваль плавучих клумб

На воду спустили 12 "дизайнерських клумб"....