У РФ українського політв’язня поставили на «профілактичний облік»

У РФ українського політв’язня поставили на «профілактичний облік»

Інформацію про це поширили члени Громадської спостережної комісії Челябінської області, які відвідали українського громадянина в колонії.

Передає Цензор.НЕТ з посиланням на Радіо Свобода.

«Олександр Кольченко був поставлений на так званий» профілактичний облік «у зв’язку з тим, що у вироку є поняття» тероризм і екстремізм» .

«Як нам пояснив представник колонії, профілактичний облік застосовується до всіх, у кого такий суворий вирок. Якщо протягом трьох місяців засуджений »не проявить себе як схильний до екстремізму і тероризму», то його знімуть з обліку. Начебто ніяких утисків у зв’язку з цим бути не повинно. Ми занесли його до «Реєстру безпеки», як і Олега Сенцова» , — зазначила член регіональної Громадської спостережної комісії Тетяна Щур.

На відео, яке зняли в колонії члени спостережної комісії, Кольченко розповідає, що попросив співробітника пояснити, що таке екстремізм, але «він почав зачитувати уривки з Кримінального кодексу».

«Мені сказали, що екстремізм — це невдоволення існуючою владою. Я питаю: «А якщо йдеш на вибори і голосуєш за іншого кандидата — це теж екстремізм?». Мені не змогли відповісти і почали посилатися на вирок» , — розповів Кольченко.

Читайте також: Доктрина Обамы и Украиназагрузка...

Читайте також

Коментарі